metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Fanoušci fotbalové Slavie v akci | foto: ČTK

Řebíček prodá fotbalovou Slavii, kupuje ji majitel stadionu v Edenu

  14:49
Fotbalová Slavia Praha změní majitele. Podle serveru lidovky.cz se bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček rozhodl klub prodat společnosti kladenského advokáta Václava Slavíčka Vinet, která již vlastní stadion v Edenu. Serveru to potvrdil přímo Řebíček s tím, že by měl prodat 99,93 procenta akcií.

„Prodávám Slavii společnosti Vinet pana Slavíčka a investora pana Karla Pražáka,“ cituje server Lidovky.cz Řebíčka. Slavia se k tomu vyjádří na tiskové konferenci.

Řebíček dříve vedl ministerstvo dopravy, pak si koupil klub

Sedmačtyřicetiletý Řebíček, který vedl ministerstvo dopravy v letech 2006 až 2009, získal Slavii v srpnu 2011 v době, kdy byl klub ve velké finanční krizi a hrozila mu ztráta licence. Od investiční skupiny Natland Group odkoupil její sedmdesátiprocentní podíl za nezveřejněnou částku a získal 98 procent akcií. Peníze na nákup Slavie Řebíček podle svého vyjádření získal prodejem podílu ve stavební a dopravní firmě Viamont za 750 milionů korun.

O prodeji klubu Řebíček uvažuje delší dobu. Údajně jednal s ruským podnikatelem Dmitrijem Romaněnkem a spekulovalo se i o zájmu CSKA Moskva. Nakonec by však klub měla získat společnost Vinet, která již vlastní stadion v Edenu. V jejím čele stojí kladenský advokát Václav Slavíček, jenž stadion koupil v roce 2012. Objevují se spekulace, že stadion získal pro svého klienta Karla Pražáka, který má blízko ke společnosti PPF Petra Kellnera. To však PPF i Slavíček odmítají.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek