metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 24 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Vraždící panenka Chucky používá díky novým filmovým technologiím mnohem...
Další 1 fotografie v galerii
Vraždící panenka Chucky používá díky novým filmovým technologiím mnohem rafinovanější a zákeřnější techniky. | foto: Bontonfilm

RECENZE: Dobrou noc, Andy. Ani Chucky restartu hororové série neutekl

24. července 2019  7:04 Filip Jaroševský Metro.cz
Panenka vraždí od čtvrtka i v českých kinech. Je technologická hračka strašidelnější než vtělený psychopat?

Klučina jménem Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která se ho však po „zralé úvaze“ rozhodne zabít. Osvědčený námět z více než třicet let staré horové klasiky se prakticky bez větších změn vrací na plátna kin. Panenka Chucky v něm však již není vtělením sériového vraha, ale nejnovějším technologickým výkřikem, jenž umí na dálku ovládat televize, auta i kotoučové pily.

Dětská hra

Horor / Thriller

USA, 2019, 90 min

Hodnocení: 40 %

Když se před lety začaly jako na běžícím pásu točit předělávky snad všech slavných hororových sérií, Dětská hra zůstala z nějakého důvodu ušetřena. Zatímco Pátek třináctého, Noční můra v Elm street, Texaský masakr motorovou pilou, To či Halloween musely v nedávné době přežít pokusy filmařů natočit jejich předělávku, panenka Chucky jejich snaze odolala. Kdo by si však myslel, že se otálením tvůrců dočká od čtvrtka v českých kinech o to kvalitnějšího filmu, velmi by se zmýlil. Tvůrci nové Dětské hry totiž divákům servírují nesourodou podívanou bez jasného směru, která skáče od jednoho žánru k druhému. Totéž se dá bohužel říct o dialozích. První pořádné vraždy se diváci dočkají po zhruba 45 minutách, což je u hodinu a půl dlouhého hororu vcelku tristní. Pak nám tvůrci servírují více či méně efektní vraždy, které samy o sobě baví. Děj mezi nimi tolik ne.

Chucky neřádí poprvé

  • První dobrodružství maniakální vraždící panenky debutovalo v kinech před 31 lety. 
  • Počítáme-li novou Dětskou hru, pojednává o Chuckym celkem osm snímků. V jednadvacátém století jsme dostali hned tři jeho dobrodružství. Celovečerní předělávce, takzvanému remaku, však do letoška odolával.
  • Režie novinky se ujal Lars Klevberg, jenž má na svém kontě horor Polaroid. V Dětské hře si zahrála například Aubrey Plaza či Tim Matheson. Panence propůjčil hlas démonický Mark Hamill.

Když byl loni oznámen záměr natočit předělávku Chuckyho pod vedením producentů Setha Grahama-Smithe a Davida Katzenberga, šlo pro řadu fandů o dobré znamení. Nový film měl připomínat jejich předchozí počin – dobře přijatou novou verzi filmu To. Navíc měl těžit z odlehčené retro atmosféry, podobně jako to dělají tvůrci seriálu Stranger Things. Na nic podobného se však v novém Chuckyho dobrodružství netěšte.

Na konci se sice diváci přece jen dočkají zformování partičky dětí se zbraněmi v rukou, jež nápadně připomíná tu ze Stranger Things, je však už příliš pozdě. Na nového Chuckyho se ve velkém chodit nebude. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédnutí do dějin soli. Vzácné druhy jsou drahé jako lanýže

Muzeum soli v Pagu je ve skladišti, které je památkově chráněné.
vydáno 20. srpna 2019  11:10

V Chorvatsku, na ostrově Pagu, dobývají sůl už od římských časů. Vzácná surovina, kdysi dražší než zlato, z odpařovacích nádrží v Pažském zálivu, pokrývá...  celý článek

Dětem z Řitky vzali spoje do školy. Zdržovaly by

Středočeská obec Řitka
vydáno 20. srpna 2019  8:36

Část obyvatel středočeské obce je na řadu měsíců odříznuta od světa. Na vině je podle nich oprava mostu i neschopnost úřadů.  celý článek

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám