metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Další 1 fotografie v galerii
Vraždící panenka Chucky používá díky novým filmovým technologiím mnohem rafinovanější a zákeřnější techniky. | foto: Bontonfilm

RECENZE: Dobrou noc, Andy. Ani Chucky restartu hororové série neutekl

  7:04
Panenka vraždí od čtvrtka i v českých kinech. Je technologická hračka strašidelnější než vtělený psychopat?

Klučina jménem Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která se ho však po „zralé úvaze“ rozhodne zabít. Osvědčený námět z více než třicet let staré horové klasiky se prakticky bez větších změn vrací na plátna kin. Panenka Chucky v něm však již není vtělením sériového vraha, ale nejnovějším technologickým výkřikem, jenž umí na dálku ovládat televize, auta i kotoučové pily.

Dětská hra

Horor / Thriller

USA, 2019, 90 min

Hodnocení: 40 %

Když se před lety začaly jako na běžícím pásu točit předělávky snad všech slavných hororových sérií, Dětská hra zůstala z nějakého důvodu ušetřena. Zatímco Pátek třináctého, Noční můra v Elm street, Texaský masakr motorovou pilou, To či Halloween musely v nedávné době přežít pokusy filmařů natočit jejich předělávku, panenka Chucky jejich snaze odolala. Kdo by si však myslel, že se otálením tvůrců dočká od čtvrtka v českých kinech o to kvalitnějšího filmu, velmi by se zmýlil. Tvůrci nové Dětské hry totiž divákům servírují nesourodou podívanou bez jasného směru, která skáče od jednoho žánru k druhému. Totéž se dá bohužel říct o dialozích. První pořádné vraždy se diváci dočkají po zhruba 45 minutách, což je u hodinu a půl dlouhého hororu vcelku tristní. Pak nám tvůrci servírují více či méně efektní vraždy, které samy o sobě baví. Děj mezi nimi tolik ne.

Chucky neřádí poprvé

  • První dobrodružství maniakální vraždící panenky debutovalo v kinech před 31 lety. 
  • Počítáme-li novou Dětskou hru, pojednává o Chuckym celkem osm snímků. V jednadvacátém století jsme dostali hned tři jeho dobrodružství. Celovečerní předělávce, takzvanému remaku, však do letoška odolával.
  • Režie novinky se ujal Lars Klevberg, jenž má na svém kontě horor Polaroid. V Dětské hře si zahrála například Aubrey Plaza či Tim Matheson. Panence propůjčil hlas démonický Mark Hamill.

Když byl loni oznámen záměr natočit předělávku Chuckyho pod vedením producentů Setha Grahama-Smithe a Davida Katzenberga, šlo pro řadu fandů o dobré znamení. Nový film měl připomínat jejich předchozí počin – dobře přijatou novou verzi filmu To. Navíc měl těžit z odlehčené retro atmosféry, podobně jako to dělají tvůrci seriálu Stranger Things. Na nic podobného se však v novém Chuckyho dobrodružství netěšte.

Na konci se sice diváci přece jen dočkají zformování partičky dětí se zbraněmi v rukou, jež nápadně připomíná tu ze Stranger Things, je však už příliš pozdě. Na nového Chuckyho se ve velkém chodit nebude. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy