metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Záběr z druhé série krimiseriálu Rapl
Větší foto
Záběr z druhé série krimiseriálu Rapl | foto: Zuzana Páchová

RECENZE: Operace ofsajd. Jak vypátrat vraha neonacistů či zahnat plíseň cigaretou?

7. ledna 2019  12:24 Filip Jaroševský Metro.cz
Major Kuneš se přestěhoval z Krušných hor do Ústí nad Labem, aby zde spolu se svou původní partou odhaloval nové zločiny. Novinářům však byla na přednostním promítání představena nikoliv první epizoda, kterou diváci uvidí již dnes večer, ale část druhá, kterou uvidí až příští pondělí.

Díl vyprávějící o partičce ústeckých neonacistů opravdu potvrdil sliby tvůrců, že se nebude v nové sérii šetřit humorem a nadsázkou. Je ale otázkou, zda je to tak dobře. Během bitky skupinky fotbalových neonacistických fanoušků s názvem U12 byl zezadu ubodán jeden z mladíků. To, co se nejdříve tváří jako nešťastná náhoda, se vzápětí ukáže jako dobře naplánovaná úkladná vražda. Když se Kuneš a jeho tým postupně prokoušou až k jádru pudla, vrahem je člověk, u kterého to nikdo nečekal. Roli ústředního neonacisty a zastavárníka zde sehrává herec Jan Antonín Duchoslav známý třeba jako Viki Cabadaj ze Sněženek a machrů.

Když poprvé zaznívá znělka a podmanivý hlas Terezy Nekudové, která zpívá úvodní píseň, mé divácké srdce příjemně poskočilo. Do světa Rapla Kuneše jsem se po letech rád vrátil a druhá epizoda druhé řady s názvem Operace ofsajd rozhodně není špatná.

Děj hezky šlape, divák se v něm snadno orientuje a bez větších problémů si tvůrci umějí poradit i s nově všudypřítomným humorem. Když se například Kuneš probudí na plísní prolezlé ubytovně kompletně osypaný, dusí se a po nepodařeném otevření okna vše vyřeší zapálením cigarety, říkáte si, jen houšť. Potíž je naopak s tím, že se tvůrci pouštějí někdy až do příliš kýčovitých scén i nelogičností v ději. Jedna z nich v závěru navíc nasměruje vyšetřovatele k dopadení vraha, což jinak slibnou epizodu tak trochu staví na hlavu. Na druhou stranu je od tvůrců prozíravé, že zvolili k nové sérii trochu uvolněnější přístup. Odkaz úspěšné a temnější první řady se jim bude obtížně překonávat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vyhřívané lanovky i rolby, které řídí satelit. Špindl udělal mílový krok

Šestisedačková lanovka má i vyhřívání.
vydáno 18. února 2019  9:19

Tam, kde v Krkonoších končí vodní nádrž Labská a začíná Špindlerův Mlýn, stávala ještě v devadesátých letech u ­parkoviště bouda s obrovskými kamny....  celý článek

Konec Tlusté koaly. Poslední pivo tu padne tento týden

Filip Jaroševský (vpravo) se loučí se „svým“ podnikem.
vydáno 18. února 2019  6:57

Redaktor deníku Metro naposledy poseděl v pubu v Senovážné ulici.  celý článek

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám