metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Reklama na internetu: Jak podniky inzerují a kolik to stojí | foto: John Schnobrich on Unsplash

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Reklama na internetu: Jak inzerují podniky a kolik to stojí

Komerční sdělení Potřebujete inzerovat své produkty nebo služby? Zjistěte, jaká reklama na internetu se vyplatí kolik to stojí.

Pokud se chystáte inzerovat vaše produkty nebo služby, nestavte se zády digitálnímu prostředí. Zjistěte, jaké jsou nejefektivnější možnosti a jaká je reklama na internetu cena.

Internet využívá k propagaci produktů nebo služeb stále více firem. Není se čemu divit, láká na nízké náklady a vyšší efektivitu než mají tradičních média. Reklama na internetu jde navíc výrazně lépe měřit – lze ji tedy optimalizovat v průběhu a zvýšit návratnost investice. Jaké kanály můžete využívat a jaké jsou jejich výhody?

Zachyťte poptávku už ve vyhledávání

Všimli jste si už někdy sponzorovaných odkazů při vyhledávání různých klíčových slov? O tom je přesně reklama ve vyhledávání, respektive PPC reklama. Funguje tak, že zadavatel platí určitou částku za každý proklik, který zákazník provedl. Ve zkratce tak zaplatíte pouze za skutečné návštěvy inzerované webové stránky. Nejčastěji se tato reklama zobrazuje právě v rámci vyhledávačů, jako Google, Bing nebo Seznam.

Zaujměte zákazníky cílenou reklamou

Placená reklama na internetu má také velkou výhody co se týče možností nastavení. Jedním příkladem za všechny mohou být bannery rozmístěné po webových stránkách. Jedná se o vizuálně atraktivní a často i interaktivní reklamu, která je úzce cílená na určitou skupinu uživatelů. Díky tomu se zobrazuje například jen na stránkách s podobnou tematikou jako produkty podniku.

Buďte vidět na sociálních sítích

Velice lukrativní možnosti reklamy nabízí také sociální sítě jako Facebook, Instagram nebo například TikTok. Zákazníci na nich tráví svůj volný čas a vy na ně můžete promlouvat například formou sponzorovaných příspěvků. Kromě placených možností propagace produktů mají sociální sítě ale také velký vliv na růst značky jako takové. Nebojte se proto vytvářet i obsah, který třeba nebudete propagovat za peníze, ale necháte jej organicky růst v algoritmu.

Kolik stojí reklama na internetu?

Cena reklamy na internetu se odvíjí od cílení, velikosti kampaně, délky trvání a dalších faktorů, jako je počet zobrazení nebo kliknutí. Pokud se do moře internetu chystáte proniknout, doporučujeme ještě před spuštěním kampaní využít konzultace online reklamy. Správné nastavení hned ze začátku vám totiž může ušetřit hromadu peněz.

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek