metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 15 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Dalších 100 fotografií v galerii
Snímky Evy Richterové jsme rozložili na stole v redakci. Srdce redakčních šotoušů plesala! | foto: Metro.cz

Reklamní „pravěk“. Unikátní snímky zachytila fanynka tramvají na Praktiku z bazaru

  17:15
Doma má ovládací panel ze staré tramvaje nebo staré plastové sedačky. Pro Evu Richterovou je kolejová městská doprava vášeň. Kromě tramvají z produkce ČKD se ještě zamilovala do focení. „V roce 2003 jsem si pořídila v bazaru starou Praktiku. Stála tři tisíce. Dodnes ji používám,“ vypráví fanynka dopravy, která ráda fotí i zaniklé továrny.

Když si s ní chvíli povídáte, zjistíte, že o tramvajích ví opravdu hodně. Z rukávu klidně vysype, v jakém městě jezdí ta která souprava. Ohromná je i její sbírka tramvajových fotografií. Má jich zhruba 20 tisíc. „O tramvaje se zajímám už od čtrnácti let. Tehdy mě zaujala jedna zelená s reklamou na mýdlo. Tím to začalo,“ vzpomíná.

Deník Metro se rozhodl její sbírku fotek využít. Jako téma jsme zvolili právě vozy s reklamním celopolepem. Barevné tramvaje totiž mají často reklamní podobu jen na určitou dobu. Proto jsou snímky Evy Richterové unikátní.

Tramvaj s celoplošnou reklamou

Tramvaj s celoplošnou reklamou

Dokonce i k reklamním vozům má vášnivá fotografka zajímavou vzpomínku. „Kofola tramvaj T3 SU 7040 byla samostatná letní reklamní akce. Bylo to v letech 2006 a 2007 vždycky v létě, tramvaj vozila cestující zadarmo, měla dlouhé trasy celou Prahou, uvnitř byl bar a točila se tam zadarmo Kofola. Na střeše vozu byly reproduktory, ze kterých hrála hlasitě hudba, a na každé zastávce vyběhly ven hostesky ve žlutých sukýnkách a rozdávaly cestujícím kelímky s Kofolou. To byla hezká akce. Dalo se s nimi jezdit klidně celý den. Trasa byla pokaždé jiná,“ vzpomíná na jednu z kampaní Richterová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy