metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna
Robert Kneschke | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rekonstrukce bytového jádra: Běh na dlouhou trať, nebo expresní jízda?

Komerční sdělení Vlastníte nějaký starší byt a dívat se každý den na umakart nebo jiné staré materiály je pro vás noční můrou? Aby také ne, vždyť každý by chtěl bydlet v moderním bytu, který se vyznačuje skvělým uspořádáním a neotřelým elegantním designem.

V současné době není rekonstrukce bytového jádra žádnou výjimečnou záležitostí. Při samotném průměrném stáří bytů napříč celou Českou republikou je jasné, že se spousta lidí pro rekonstrukci bytového jádra rozhodne. My se v následujících řádcích podíváme na to, jakým způsobem je všechno možné řešit a jaké úkony je zapotřebí při rekonstrukci bytového jádra brát v potaz. Málo jich určitě není.

S firmou, nebo vlastními silami?

V podstatě první otázka, již byste si bezesporu měli položit. Jestliže na rekonstrukci spěcháte, rozhodně vsaďte na specializovanou společnost. Jestliže děláme rekonstrukce bytů, mnohdy je tato alternativa opravdu rychlejší. Vždyť specialisté zastřešují veškeré činnosti. Nejprve vám udělají nacenění celého díla a pak si odsouhlasíte termíny. Určitě se vyplatí podepsat smlouvu, která papírově zajistí, že se nakonec nic nebude protahovat a práce proběhnou dle stanoveného harmonogramu. Budete tak mít na začátku také jistotu relativně pevné ceny. Ta se jinak při dnešních pohybech cen surovin může poměrně rychle měnit.

Co zvládnete svépomocí?

Spousta lidí dokáže skoro všechno. Domácí kutilové se nezapřou, a tak si troufnou i na mnohé specifické činnosti. Ty pak mohou trvat několikanásobně dlouhou dobu, případně se nakonec tito šikulové dopracují až ke zjištění, že na danou činnost prostě nestačí. Ne každý umí všechno. Tento fakt je třeba si uvědomit a pouštět se jen do prací, které prostě zvládnete. Mnohdy si třeba instalujeme požární prostupy a úkon provedeme tak, že nakonec při bezpečnostní prohlídce neprojdou. Ideální je řešit jen některé zednické práce, které zvládneme sami.

Spousta různých činností pro odborníky

Jak již bylo řečeno výše, určitě je třeba myslet na specifické činnosti, které je zapotřebí svěřit odborníkům. Začít bychom měli především rozvody elektřiny. Ty se řeší v mědi a elektrikáři rozvádí samotné kabely po interiéru tak, aby to bylo co možná nejjednodušší a nejefektivnější. Vy byste měli mít vyfotografované nebo zakreslené, kudy vlastně elektřina vede. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat vrtat do stěn. Kabely jistě trefit nechcete. Myslet je zapotřebí také na rozvody topení a odpadů. Ani ty nejspíše nevyřešíte svépomocí. Vy byste měli ale alternovat jakýsi stavební dozor a snažit se o to, aby vedly místy, kudy vést mají. Rozhodně nemohou trubky nijak vyčnívat nad povrch podlahy a podobně. Zkrátka musí být zcela neviditelné. Pokud spravujeme bytové domy, určitě si takovýchto prací všimneme.

Pozor i na zdánlivé doplňky

Často je nezbytné myslet také na nejrůznější věci, které jsou z hlediska své četnosti nebo velikosti ve srovnání s ostatními věcmi malicherné. Přesto je nelze opomenout. Určitě je zapotřebí také myslet na to, jakou nabízíme stínící techniku pro konkrétní interiér. Také ta je velmi důležitá. Nejčastěji se volí klasické hliníkové žaluzie, které představují ideální kompromis mezi cenou a kvalitou. Jinak jsou k dispozici také nejrůznější látkové rolety, případně stínění venkovní v podobě exteriérových rolet.

Materiál podražil, je třeba s tím počítat

Určitě. Pokud jdete do rekonstrukce svépomocí a nemáte fixně stanovenou cenu, rozhodně byste měli být na pozoru. Jestliže dodáváme závěsy a panty nebo cokoli jiného, počítat je třeba s tím, že cena bude za několik měsíců určitě o něco vyšší. Jde jen o to, do jaké míry se bude lišit od té současné. I některého sortimentu nejde až o tak propastné rozdíly.

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek