metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 2. srpna 2021. Svátek má Gustav.
Efektivní ochrana našeho zdraví | foto: RESPILON Group s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Respirátor? Z nanovláken!

Komerční sdělení Před nebezpečím nákazy vás spolehlivě ochrání pouze respirátor.

O rouškách se sice říká „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“, ale ani s ochranou okolí si v případě roušky nemůžete být jisti. Samozřejmě, vždy je lepší mít aspoň roušku, jež zachytí kapénky, než nemít nic. Záleží-li vám však na vašem zdraví i zdraví vašeho okolí, volte vždy nanovlákenný respirátor.

Přilnavost

Parametr přilnavosti se u ústenek vůbec neřeší, zatímco bez odpovídajícího facefitu nemůže ochrana dýchacího ústrojí získat status respirátoru. Podmínkou je splnění všech parametrů pro klasifikaci respirátoru, přilnavost je jeden z nich.

Proč chtít nanovlákenný respirátor

Jde o spolehlivou ochranu proti virům. Například respirátory od českého výrobce Respilon využívají vysoce účinnou nanovlákennou membránu s certifikovanou filtrační účinností 99,7 až 99,9 procenta záchytu virů. Filtrují také bakterie, alergeny či jiné pevné částice, a to v obou směrech. Chrání tedy jak svého uživatele, tak okolí. Filtrační účinnost je neměnná bez ohledu na vzdušnou vlhkost (tedy i lidský dech), na rozdíl od běžných respirátorů. Navíc jsou díky použitému nanovláknu lehké a prodyšné, skvěle přiléhají k tváři a během nošení, po zvlhnutí, neztrácejí po čase účinnost.

Efektivní ochrana našeho zdraví

V čem přesně se liší běžný respirátor od nanovlákenného?

Základní rozdíl mezi nanovlákenným a klasickým respirátorem se skrývá v principu záchytu částic. Zatímco nanovlákenné respirátory fungují na mechanickém záchytu, ty klasické na elektrostatickém, což je jejich zásadní nevýhoda. Elektrostatický náboj se totiž vybíjí vlhkostí. Proto přestává klasický respirátor fungovat i při běžném nošení, a to již po 30 minutách. Jeho filtrační účinnost klesne na 40 až 60 procent, a proto je nezbytně nutné, abyste po tomto časovém intervalu respirátor sundali a nechali proschnout.

Sám se sterilizuje.

Ani to už není hudba budoucnosti. Díky spojení česko- izraelských tvůrců se podařilo dostat to nejlepší z několika technologií. Odborníci z brněnské firmy Respilon spolupracují s doktorem Jeffem Gabbayem a jeho izraelským vědeckým týmem. Ti už mnoho let pracují s akcelerovanou mědí v různých formách a aplikacích. Akcelerovaná měď totiž zajišťuje velmi rychlou likvidaci virů a bakterií. Své nápady využili už například v armádě nebo zdravotnictví. Oba týmy spojily síly dohromady, a tak vznikl zcela převratný typ respirátoru, VK RespiPro se samosterilizační funkcí. Tento respirátor si můžete pořídit ve velikosti M nebo L na shop.respilon.cz, a to v balení po dvou kusech nebo v ekonomickém balení s deseti kusy.

Efektivní ochrana našeho zdraví

Ochrání mě nanovlákenné nákrčníky před viry?

Součástí antivirových nákrčníků R-shield je filtrační nanovlákenná membrána, která je všitá v oblasti nosu a úst. Nanovlákenná membrána je tvořena extrémně hustou sítí tenkých vláken (tisíckrát tenčích než lidský vlas). Otvory v ní jsou tak malé, že zachytí až 99,9 procenta virů a bakterií. Nepropustí ani prach, smog, pyl či jiné alergeny, propustí pouze molekuly vzduchu. I když není R-shield přímo klasifikován jako respirátor či zdravotnický prostředek, nezávislé měření dTestu z prosince minulého roku prokázalo u jeho nano membrány filtrační účinnost na úrovni FFP2.

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám