metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva
Policejní auto (ilustrační foto) | foto: ČTK

Řidič, který ujížděl policii, je obviněn z pěti trestných činů

  16:53
Čtyřiadvacetiletý řidič, který v úterý při honičce v Praze ujížděl policii a srazil při tom chodce, byl obviněn z pěti trestných činů. Původně mu hrozila obvinění ze tří trestných činů, ukázalo se ale, že zranění chodce jsou vážnější a vyžádají si dlouhé léčení. Obviněnému muži hrozí až šestileté vězení. Uvedl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zdrogovaného mladíka za volantem vozu značky Audi, který má již tři zákazy řízení, policisté pronásledovali v úterý celkem dvakrát, teprve napodruhé se jim ho podařilo zadržet. "Při druhém pronásledování došlo k několika mimořádným událostem. Především tento řidič srazil poblíž vysočanské polikliniky na Sokolovské ulici chodce přecházejícího po přechodu a dále naboural dvě osobní motorová vozidla," uvedl mluvčí. Podle něho neváhal řidič jet i po chodníku.

Zraněný muž má několik zlomenin

Lékaři původně tvrdili, že sražený chodec utrpěl pouze zhmožděniny a odřeniny. Podrobnější vyšetření po převozu do nemocnice ale ukázala, že následky jsou vážnější a vyžádají si léčení v řádu několik týdnů až měsíců. "Lékaři totiž zjistili, že zraněný muž má několik zlomenin jak jedné z horních končetin, tak v oblasti pánve," podotkl Hulan.

K obvinění z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání tak přibylo ještě obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Muž je momentálně v cele předběžného zadržení a vyšetřovatel podal podnět k návrhu na uvalení vazby.

Dva podobné případy

Poprvé ho policisté pronásledovali v úterý před 09:00. Vůz chtěli zkontrolovat ve Vrchlického ulici proto, že měl ručně psanou přední registrační značku, navíc měl na oknech tmavé fólie. "Policisté se řidiče snažili zastavit za pomoci modrých majáků a červeného nápisu stop. Řidič toto znamení nerespektoval a začal ujíždět," popsal událost Hulan. Když najel na dálnici D5, podařilo se mu po zhruba po pěti kilometrech policistům zmizet z dohledu.

Podruhé jej policisté chtěli zkontrolovat ve Freyově ulici po poledni. Muž však začal ujíždět směrem do centra. Řidiče policisté zadrželi na Palmovce krátce před 13.00, když mu zatarasili průjezd auty. Obdobnou událost policisté řešili v sobotu, kdy pronásledovali z Prahy až do Plzně řidiče, který se odmítl podrobit silniční kontrole. Muž uháněl po dálnici zhruba dvousetkilometrovou rychlostí, při honičce byl postřelen.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek