metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 8 °C

Úterý, 19. listopadu 2019. Svátek má Alžběta.
Čtyřiašedesátiletý Jaroslav Pěkný mnohdy pracuje i víc jak 12 hodin denně.
Dalších 6 fotografií v galerii
Čtyřiašedesátiletý Jaroslav Pěkný mnohdy pracuje i víc jak 12 hodin denně. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Řidič ve varu: Tahle zastávka je blbost, nestíhám přijet včas

17. dubna 2015  11:41 Marek Hýř Metro.cz
Řidičům chybí na zastávce Ládví zázemí. Problém je i jízda načas, intervaly jsou prý špatně nastavené.

Petice proti zastávce

Příliv autobusů vadí hlavně obyvatelům Ládví. Přišli proto už i s peticí.

  • Petice s názvem Ládví není autobusák! je připravena k podpisu každé odpoledne od 15 do 17 hodin přímo na zastávce Ládví.
  • Petice je též trvale umístěna v Ďáblicích, v krámku naproti poště Ďáblická 57.

Do stanice Ládví denně od 7. dubna přijede o sto autobusů víc. Většina těch meziměstských přijede se zpožděním. „Minulý týden jsem cestou nabral zpoždění devatenáct minut,“ krčí rameny Jaroslav Pěkný, řidič autobusu na lince z Mělníka do Ládví.

Řidiči Pěknému, jenž byl pětatřicet let fotbalovým rozhodčím, a ve svých 64 letech je tak stále ve formě, přibylo od minulého týdne pár nových vrásek. Je nespokojený s tím, že nemá čas si na konečné odpočinout a dát si třeba kafe.

„V nových jízdních řádech jsou zkrácené intervaly a nějak se při jejich tvorbě zapomnělo například na to, že pražská doprava je pomalejší,“ komentuje Pěkný novinku, kvůli které mívá v cílové stanici v Ládví zpoždění.

Aby ho dohonil, musí občas jet rychleji, než by měl, nebo si zkrátit svou pauzu na odpočinek. „Stejně mě ale na zastávku nepustí jiný řidič. V Ládví není pro tolik autobusů místo. Celý přesun byl teda pěkná blbost,“ tvrdí. Aby mohli cestující do jeho vozu nastoupit, musí občas zastavit i ve vozovce.

Od příštího týdne bude víc času na odbavení cestujících

Ropid se ale brání. Několik změn podle jeho mluvčího Filipa Drápala už udělali a další chystají. „Přesunuli jsme odjezdy dálkových autobusů mimo nástupiště pro příměstské linky,“ řekl mluvčí Ropidu Drápal s tím, že další změny chystají, třeba více místa pro autobusy.

Problém by neměl být ani s tím, že se na jednom místě proplétají cestující z městských busů s těmi z mimopražských. „Od příštího týdne bude prodloužena jízdní doba mezi Bulovkou a Ládvím, aby spoje linky 348, které jedou z Bulovky, měly dostatek času pro odbavení cestujících na Ládví,“ řekl Drápal.

I přesto tento šrumec Pěknému vadí. Na zástavce v Ládví stojí ve žlutých vestách denně pracovníci Ropidu a snaží se řidiče autobusů koordinovat.

„Těžko ale můžu toho dispečera poslechnout a s autobusem popojet, když mi nastupují lidé,“ komentuje nedokonalé opatření Ropidu. Problém vidí i v další věci. „Chybí tu jakékoliv zázemí pro řidiče,“ povzdechl si.

Ropid kontruje: Ládví slouží pouze pro rychlé otočení busů, je tu WC, a to musí stačit. „Pro dlouhodobé odstávky slouží obratiště Sídliště Ďáblice a Poliklinika Prosek,“ reaguje na námitku Drápal.

Komentáře

Hlavní zprávy

Šťastné a zadlužené! I takové jsou Vánoce

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  13:37

Kupte nyní, plaťte za měsíc, po Vánocích, po Novém roce. Tlak na zadlužování s blížícími se svátky roste.  celý článek

Vlídná WC postupně přibývají

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  5:16

Každé město v Česku mívalo (nebo stále má) vyhlášené „veřejné toalety“. Nedostatek kultivovaných toalet nebo jejich úplná absence totiž vedly k tomu, že...  celý článek

Zelené Metro jede na žluté vlně. Čtenáři si hrají. Přidejte se

Vzkaz nemusíte jen psát.
vydáno 18. listopadu 2019  14:23

Každý den v rubrice SERVIS vychází takzvaný #metrotag. Žlutý rámeček mohou čtenáři využít ke vzkazu, který se v dalších dnech objeví v našich novinách.  celý článek

Komerční sdělení

Adidas Runners Prague mění běh na zábavu

Adidas Runners
vydáno 18. listopadu 2019  7:00

- Možná jste už po Praze spatřili běhat větší skupinky lidí, mnoho z nich v černých tričkách. Běh je nejlevnějším sportem a taky přirozeným lidským...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám