metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Řidiči aut zdržují tramvaje na Žižkově. Problém potrvá až do konce května

  11:53
Oprava kanalizace v ulici Jana Želivského v Praze 3 si vybírá svou daň na času cestujících. Ve většině úseku mezi Olšanskou ulicí a U Nákladového nádraží totiž musí motoristé ve směru na jih přejet přes tramvajové koleje přímo do protisměru. Aby se tramvaje s auty nesrazily, je zde dočasně umístěný semafor a zbudovaná dočasná křižovatka. Jak ale tvrdí sami řidiči tramvají, situace nedělá dobrotu.

„V křižovatce s ulicí Želivského a U Nákladového nádraží standardně funguje preference tramvají. Nyní semafor umožňuje alespoň prodlužování volna pro tramvaj, přesto dochází ke zdržení MHD ojediněle přes devadesát sekund. V případě, že odkloněná vozidla jedou ke křižovatce nesprávně po kolejích, může zdržení tramvaje překročit i dvě minuty,“ uvádí facebooková skupina sdružující fanoušky i řidiče MHD Pražské tramvaje.

Podle zjištění deníku Metro na místě opatření v prvních dnech pravidelně stávala hlídka městské policie. Po kolejích se zde již nejezdí tak často jako doposud, a tak tu strážníci podle místních již stávají jen občas. S komplikacemi se mohou potkat tramvaje také na linkách 5 a 15 na Olšanském náměstí. Trochu krkolomné opatření má trvat až do konce května. Podle řidičů byla způsobem, který nezajišťuje dostatečnou plynulost provozu tramvají, v posledních dvou letech řešena také obdobná opatření na Poděbradské, Evropské a Vinohradské. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek