metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 26. ledna 2022. Svátek má Zora.

Větší foto
Fronta automobilistů u benzínové stanice v Měcholupech. | foto: Lucie Poštolková, Metro.cz

Řidiči chtějí při tankování ušetřit a často tím blokují důležitou křižovatku

  16:52
Křižovatka ulic Kutnohorské a K Měcholupům v Dolních Měcholupech často řidiče donutí si postát. Dojezdový čas směrem na Uhříněves nebo Horní Počernice se může značně protáhnout. Na vině není ale dopravní špička, provoz častokrát blokují řidiči, kteří stojí frontu na levný benzin k pumpě Tank Ono.

Fronta na pohonné hmoty je občas tak dlouhá, že řidiči stojí přímo v silnici, čímž brání plynulému provozu. „Je pravda, že někteří řidiči chtiví levných pohonných hmot zatarasí průjezd kolem čerpací stanice. To je ale pouze kvůli jejich neukázněnosti a bezohlednosti,“ říká starosta Dolních Počernic Karel Hagel.

„Podle vodorovného dopravního značení nesmějí zůstat stát před vjezdem k čerpací stanici, nýbrž musí jet v tomto směru až na nedaleký kruhový objezd, kde se obrátí a pak budou stát v zástupu od Horních Měcholup, kde nebudou tolik překážet,“ říká.

Fronty připouští i sama stanice. „Běžně u našich pump stojí fronta dvaceti aut. Ve špičce někdy i víc,“ potvrzuje Petr Ondra z Tank Ono. Podle obsluhy benzinky k ucpání dochází hlavně když přijede nákladní auto, někdo si bere benzín do kanystru nebo také v šest ráno, kdy doplňují benzin.

Dopravní zácpy nemají řešení. Řidiči musí být jen ohleduplní

Až do roku 2012 byla navíc křižovatka bez světelné signalizace. „Semafory na magistrátní komunikaci byly umístěny z popudu řidičů, kteří si stěžovali, že ve směru od Horních Měcholup se vůbec nedá dostat na Kutnohorskou,“ přibližuje starosta Hagel.

„Řidiči se kolikrát nezařazují ke všem čtyřem stojanům, takže se rovnoměrně nerozdělí do front. Kdyby se řadili do všech, tak by tam třeba taková fronta nebyla,“ uvažuje paní Julie, která bydlí v Petrovicích a jezdívá tímto místem.

Komplikace se zácpami ale nemají žádné řešení, řidiči musí jen být více ohleduplní. „Tyto problémy zde nikdy nebyly, ale s nejlevnějšími pohonnými hmotami v Praze se to někdy stává,“ shrnuje Hagel.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy