metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš
Řidičský průkaz (ilustrační foto) | foto: ČTK

Řidičský průkaz si musí vyměnit do konce roku 49 tisíc řidičů

  8:00
Ještě 49 tisíc lidí si musí vyměnit do konce roku řidičský průkaz. Úřad jede na plné obrátky. Lidé však na něj příliš nechodí. Jestli to takhle půjde dál, magistrát nestihne vydat všechny potřené průkazy.

Pražský registr řidičů je otevřený i o víkendech. Zbývá vyměnit bezmála 49 tisíc řidičských průkazů, kterým koncem roku vyprší platnost. "Ztohoto počtu nevyměněných průkazů je odhadem 25tisíc případů, kdy si řidiči ještě ani nepodali žádost o výměnu. Zbytek je buď ve vyřizování, anebo už čeká na vyzvednutí,“ říká ředitel odboru dopravněsprávních činností hlavního města Josef Mihalík. 

Podle něj se počet lidí, kteří na úřad přicházejí, v poslední době naopak snížil. "Pracovníci na patnácti přepážkách by stihli odbavit až dva tisíce lidí denně. Fronty ale jsou jen brzo ráno o víkendu, jinak zůstává kapacita zcela nevyužitá,“ dodává Mihalík. O polovinu méně žádostí přichází i na internetovou podatelnu. Pokud bude pokračovat stávající tempo, do konce roku město výměnu nezvládne.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek