metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.

Rohanské nábřeží se promění v ráj inline bruslařů. Závodit můžete se světovou elitou

  12:32aktualizováno  12:32
Celá neděle 20. září bude na Rohanském nábřeží patřit inline bruslení. Praha se opět stala součástí 11. ročníku LifeInLine Tour, tentokrát ale s výjimečnou účastí světové špičky v tomto sportu. Deník Metro proto položil několik otázek šéfovi pořadatelského týmu Martinu Plecitému.

Závod LifeInLine Tour na Rohanském nábřeží. | foto: LifeInLineMetro.cz

LifeInLine

Zábavné bruslení pro jednotlivce i celou rodinu.

 • 9.50 - 100 m Mini děti
 • 10.00 - 100 m Odrážedla mini děti
 • 10.15 - 1 km Hobby
 • 10.25 - 3 km Hobby
 • 10.45 - 1 km Open
 • 10.55 - 3 km Open
 • 11.30 - Hobby desítka
 • 12.30-13.30 - Volné bruslení pro příchozí, vyhlášení dopoledních závodů a tombola
 • 14.00 - German Inline Cup na 21 km
 • 15.00 - Flower Ceremony, Vyhlášení vítězů - the best 5+5)
 • 15.30 - Open desítka - 10 km pro všechny příchozí
 • 16.45 - Vyhlášení odpoledních závodů a tombola

Letos se jede v Praze 11. ročník LifeInLine. Podařilo se vám navíc, stát se součástí německého poháru GIC. Museli jste se hodně dobývat do těchto dveří?

Samozřejmě, že nám obrovsky pomáhá značka Prahy jako města, to je pro každého zajímavé. Spíš jsme se ale k tomu dostali tak, že letos v Ostravě jsme pořádali tuším už po sedmý závod světového poháru. To je úplně top seriál v inlinových závodech na silnicích. Protože majitelem práv ke světovému poháru je stejná skupina, která dělá německý pohár, tak jsme navázali kontakty. Po loňském roce organizátoři začali uvažovat, že by německý pohár vytáhli do některých dalších zemí, aby závody účastníkům zatraktivnili. Od loňského podzimu jsme o tom začali debatovat a přišla nabídka, jestli nechceme v Praze být součástí německého poháru. Po krátkém vyjednávání jsme na to kývli. Protože to je příležitost udělat závod mnohem atraktivnější a velkou mezinárodní účastí.

Bude německý pohár nějak oddělen od ostatních závodů?

Ne, všichni přihlášení jedou pohromadě. V německém poháru na rozdíl od nás to mají rozdělené na kategorii speed a fitness. Je to o tom, jak si kdo rozhodne, kde chce být registrován a ve kterém seriálu chce sbírat body. Neodpovídá to o tomu, jaké kdo má brusle. Je to jen o tom, ve které kategorii chce body získávat. Jediné rozdělení je, že na trať odstartují muži první a ženy s nepatrným odstupem.

Jak bylo těžké dostat do Prahy nejlepšího závodníka - mistra Evropy Souzu?

Elton de Souza, mistr Evropy.

Francouz Souza s námi udělal slušnou zkušenost v loňském roce. Měli jsme ho na otvíračce dráhy v Ostravě, pak s námi byl v Opavě. Tak jsme se poznali. Pro něj je samozřejmě atraktivní účast v německém poháru jako takovém a potom je to o tom, že se patrně chce podívat do Prahy.

Závod v půlmaratonu bude tedy vrcholem celého pražského inlinového dne?

Určitě. Diváci mohou vidět tu absolutní světovou špičku, protože máme přihlášené závodníky ze 13 zemí. Účastníků ze zahraniční přijede padesát nebo šedesát. Inline je navíc jedním z mála sportů, kde se můžete postavit na startovní čáru s tou absolutní světovou špičkou a zazávodit si s ní. Zažít si na vlastní kůži atmosféru vrcholového sportu, to se ve fotbale ani v tenise nestane. Tam na to jenom kouká. Tím, že v Praze závod jede na několik okruhů, budou ti slabší pravděpodobně několikrát předjeti a mohou in natura zažít pocit, jak vypadá inline v naprosté vrcholové úrovni. Na start půlmaratonu se s těmito špičkovými jezdci může postavit v podstatě kdokoli.

Na závěr se vrátíme trochu do minulosti. Jak vzpomínáte na první ročník seriálu?

Závod LifeInLine Tour na Rohanském nábřeží.

Elton de Souza, mistr Evropy.

V roce 2005 jsme za celý první ročník seriálu měli účast asi 900 lidí. Tehdy se v Česku kromě snad dvou samostatných závodů nic jiného nejelo. Nám se podařilo vytvořit první opravdový seriál, který tento sport podchytil od základu. V podstatě si myslím, že díky LifeInline se tento sport v tuzemsku narodil. Vznikl český pohár, začaly vznikat oddíly, vznikala reprezentace. Je pravda, že kdybychom to nedělali my, tak by to dělal někdo jiný. Ale byli jsme u toho takto komplexně první. Hlavně díky tomu, že se nám podařilo sehnat peníze a přesvědčit partnery pro tento sport.

Autor: Metro.cz
Témata: sport

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám