metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
Tučňák strážníkům unikl. | foto: Metro.cz

Rohlíková loupež či útěk tučňáka. I takové případy musí řešit policie

  8:00
Vytahovat bezdomovce z popelářského vozu či geodety z bláta. Také to je práce policistů a hasičů, kteří každý rok musí řešit řadu kuriozních situací.

Za letošní a minulý rok vyjížděli strážníci a hasiči k řadě bizarním případům, ve kterých pomáhali lidem v kuriozních situacích. Několikrát také pátrali po zvířeti na útěku. Klokana zadrželi. Tučňák jim na poslední chvíli uletěl.

Než by se nechal chytit, naučil se létat

Tučňák
Kormorán

Tučňák vs. kormorán: zkuste na obrázcích najít deset rozdílů

Začátkem února letošního roku obdrželi policisté zprávu, že po Vltavě plave tučňák, který nejspíše utekl ze zoologické zahrady. Na místo proto ihned vyrazila hlídka, která měla nelétavého ptáka odchytit. Ten ale ve chvíli, kdy se jej strážci zákona snažili polapit, vzlétl. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se nejedná o tučňáka, nýbrž o kormorána. Ten se před jejich zraky vznesl a odletěl neznámo kam. Případ byl tímto uzavřen," popisuje incident policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Splést si tučňáka s kormoránem se podle odborníků "může" stát každému. "Tento případ dokazuje, že je to opravdu možné. Ve skutečnosti mají ale tito dva ptáci společné pouze to, že se krmí rybami," říká ornitolog Josef Chytil.

Rohlíky nebo život

Rohlík
Masox

V tomto případě se maskovaný lupič zmocnil rohlíků. Obvykle se ale v supermarketu nejvíc krade masox.

V listopadu loňského roku přepadl maskovaný lupič v ulici Káranská v Praze 10 čtyřiasedmdesátiletou ženu. Jelikož u sebe neměla žádné peníze, spokojil se nožem ozbrojený lupič alespoň s deseti rohlíky, které si přepadená nesla z nedalekého obchodu. Muže se policii nepodařilo zadržet.

Zatímco loupežné přepadení, ze kterého si lupič odnese pouze pytlík s rohlíky, je kuriozitou, v obchodech jsou krádeže potravin na denním pořádku. "S rohlíky problém nemáme, z regálů nám ale ve velkém množství mizí masox. Lidé také z oblibou podvádějí při vážení ovoce. Naváží si například dvě jablka a pak do pytlíku další dvě přidají," popisuje Simona Caidlerová z tiskového oddělení obchodní sítě Albert.

Ustlal si v kontejneru, skončil v popelářském voze

Nejčastěji bezdomovci spí v kontejneru s papírem.

Kontejner na sklo nemá lůžkovou úpravu.

Na podzim loňského roku se stala nepříjemná nehoda muži, který nocoval v Kobylisích v kontejneru na odpadky. Na místo totiž dorazili popeláři a kontejner i s se spícím bezdomovcem vyklopili do svého vozu. Ten nakonec vyváznul se zlomenou nohou. "Zvlášť v zimě v kontejnerech často nocují bezdomovci. Většinou spí v kontejnerech na papír," říká pracovnice Pražských služeb, které v metropoli zajišťují svoz odpadu.

Dítě se zaklínilo v záchodovém prkénku

Metro radí: Nestrkejte hlavu do záchoda, jinak vám tam zůstane.

Pomocí brusky museli hasiči loni v říjnu sundavat z hlavy dvouleté dívky záchodové prkénko, do kterého holčička strčila hlavu. Odstranění prkénka proběhlo bez problému. Nejčastěji hasiči bruskou odstraňují těsné snubní prstýnky. Ty si pak lidé nechávají zvětšit ve zlatnictví. "Kvůli těsnému prstýnku, který nejde sundat, k nám jezdí řada lidí. Problém je často u ocelových šperků, které se těžko odstraňují. jsou i případy lidí, kteří přišli o prst," tvrdí majitelka Zlatnictví Říčany Lucie Durdíková.

Nezaplatila za jídlo, pak si kousla do strážníka

Je libo ruku k obědu?

V restauraci na Václavském náměstí odmítala loni žena zaplatit za útratu. Strážníka, kterého na místo zavolala obsluha, následně nepříčetná žena pokousala. S neplatiči se potýká většina provozoven. "Často u nás nechtějí lidé zaplatit. Stává se to hlavně ve chvíli, kdy vypijí třeba osm piv a pak tvrdí, že jich tolik neměli," říká servírka z žižkovské Pivnice U Sadu.

Další kuriozní případy

  • Minulý týden hasiči vyjížděli k požáru osobního automobilu. To ale nehořelo. Stálo nad kanálem, ze kterého vycházela pára.
  • V lednu loňského roku uvízli na Zličíně v bahně dva geodeti. Museli je vytáhnout hasiči.
  • V Michelské ulici najel v prosinci řidič strážníkovi na nohu a odmítal ji uvolnit.
  • Ve stejný měsíc policisté uklidňovali muže, který v Plzeňské ulici ničil telefonní budku. Místo aby se muž uklidnil, svlékl se a nabízel policistům sex za peníze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek