metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 14 °C

Pondělí 3. října 2022. Svátek má Bohumil
Lucie Šafářová | foto: ČTK

Rok hojnosti pro sportovní fanoušky. Praha hostí nejen hokejový turnaj a atletické mistrovství

  15:13
Fotbal, hokej a atletika. Nejlákavější šampionáty jsou jen kapky v moři pražských sportovních událostí pro rok 2015. České barvy budou v metropoli v tomto roce hájit nejen mladí fotbalisté a seniorská hokejová reprezentace. O přízeň domácích fanoušků se poperou i tenistky a plážové volejbalistky.

Do metropole se po pěti letech vrátí ženský tenisový podnik WTA. Akce nazvaná Sparta Prague Open se uskuteční na antuce ve Stromovce od 27. dubna do 3. května. Na turnaji bude sice chybět současná česká tenisová královna, ale Petra Kvitová už přislíbila účast v sezoně 2016. Ostatní české top hráčky, ale na turnaji chybět nebudou. „Šafářová, Plíšková, Záhlavová-Strýcová, Koukalová, Cetkovská, Siniaková a Smitková jsou pro českého diváka atraktivní, turnaj utáhnou,“ vyhlíží pražský podnik ředitelka turnaje Petra Černošková.

Maratony už jsou plné

Praha se na turnaj připravuje už delší dobu. V areálu Sparty už pořadatelé upravili dva další dvorce, aby vyhovovaly parametrům WTA. Úpravy se dočká i centrální kurt, který by měl pojmout až 2500 míst. Naposledy se v Česku turnaj WTA konal na Štvanici pod názvem Prague Open. Jeho poslední ročník se konal v roce 2010.

Do metropole se na jaře sjede i běžecká špička z celého světa. Březnový pražský půlmaraton i květnový maraton jsou vyprodány. „Loni byly registrace na Sportisimo 1/2Maraton Praha uzavřeny 13. prosince, na Volkswagen Maraton Praha na přelomu roku. Letos to bylo ještě podstatně dříve, což potvrzuje neustále rostoucí zájem o běhání a běžecké závody,“ chválí si zájem o pražské akce ředitel závodu Václav Skřivánek.

Kiki a Maki možná nedorazí

Běh srdce Prahy láká rok co rok více a více běžců. Ale samotná trasa má své limity. I proto se letos kapacita úvodních dvou závodů RunCzech běžecké ligy poprvé nenavyšovala. Na start Sportisimo 1/2Maratonu Praha se postaví 12 500 běžců, maraton poběží 10 000 účastníků. Ačkoliv jsou startovací listiny již naplněny, i tak lze stále na účast v oblíbených závodech pomýšlet. „První možností je obrátit se na charitativní partnery RunCzech nebo se zapsat na čekací listinu. Nabízíme také balíčky startovného a tréninku. Běžci se navíc stále mohou hlásit do štafetových a týmových běhů, kde zbývá místo pro několik dalších týmů,” upřesňuje Skřivánek.

Na konec jara se těší i příznivci plážového volejbalu. V pražské Štvanici se od 26. do 31 května uskuteční Prague Open. Zda se na domácí půdě představí české jedničky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, však zatím není jisté. Ve stejném termínu se totiž uskuteční i volejbalový grandslam v Moskvě.

Divokou vodu zkusí světová špička

Těsně před začátkem prázdnin pak do Prahy vpluje Světový pohár ve vodním slalomu. Od 19. do 21. června kanál v Tróji přivítá světovou špičku mokrého sportu. Trójský kanál je velmi využívaným místem a pořádá se zde množství závodů na světové úrovni. Trénují zde studenti UK, nebo se zde provádějí výcviky raftingu či záchrany na divoké vodě.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hořící lampy a štamgasti. Deník Metro nahlédl pod ruce dispečerům z Holešovic

vydáno 3. října 2022  16:14

Své dispečerské pracoviště s nepřetržitou službou zprovoznila městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v holešovické centrále krátce po...  celý článek

Jako led ve Zlíně? Bruslaři z Nikolajky míří do Jinonic. Bronzová, Letňany a Kobra to jistí

vydáno 3. října 2022  6:00

Populární zimní stadion Nikolajka přerušuje minimálně na celou současnou sezonu provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny i skokovým...  celý článek

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

vydáno 2. října 2022  19:00

Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky...  celý článek

Historický tunel zmizel pod sutí. Za oběť konstrukce nádraží Vysočany však nepadl

vydáno 2. října 2022  16:18

„Posílám poslední zbytky z kamenné valby starého podchodu pod stanicí vlaku Praha-Vysočany,“ píše nám čtenář Jan Dvorský, který za svůj fotoúlovek získává...  celý článek