metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Sobota 1. dubna 2023. Svátek má Hugo
ilustrační snímek | foto: Marek Mácha

Rok na opravu nestačil. Rekonstrukce ulice Klikatá se protáhne do konce jara

  6:00
„Průjezd ulicí omezen.“ Na dopravní značku s tímhle nápisem jsou již obyvatelé Jinonic zvyklí.

Bezmála před rokem zde totiž začala rekonstrukce inženýrských sítí, a to právě v Klikaté ulici, jež se nachází nedaleko stanice metra Jinonice. To, co ale mělo být původně záležitostí jen několikatýdenních oprav, se však nakonec protáhlo až do dnešních dnů.

Podle zástupců radnice Prahy 5 však není na vině pandemie, ba dokonce ani počasí. Zhotovitelská firma, která prováděla práce pro Technickou správu komunikací (TSK), totiž nedělala práce dostatečně kvalitně. Tím vznikla patová situace, v níž se rukojmími stali místní obyvatelé. 

„Podle původního zadání měla TSK zabezpečit nejen rekonstrukci inženýrských sítí, ale též dočasnou úpravu pozemní komunikace tak, aby byla provozuschopná do kompletní renovace vozovky. Ta měla proběhnout loni na jaře. Dosud k tomu ale nedošlo. Podle TSK je na vině dodavatel pozemních prací, který údajně nesplnil podmínky výběrového řízení vyhlášeného městskou společností,“ říká pro Metro předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka. 

Ulice prokoukly

  • Chodníky se v Praze opravují při velkých rekonstrukcích nebo při běžné údržbě. TSK nyní sbírá podněty, které má spravit příště.
  • Na financování Chodníkového programu se podílejí městské části a část jde z rozpočtu hlavního města.
  • Výsledky prací z minulých let mohou zhodnotit například lidé na Vinohradech, v Bubenči či v Holešovicích.

Dle jeho názoru je i po roce stále rozkopaná a provizorně zakrytá vozovka v Jinonicích jen příkladem nefunkčního modelu koordinace a přípravy oprav komunikací v hlavním městě. „Varovali jsme, že jsou rekonstrukční práce v rozporu s plánovanou renovací celé ulice. Pro občany Jinonic a nejen pro ně z toho vyplývá, že v letošním roce opět dojde k dopravním komplikacím,“ dodává Panenka. 

Podle informací, které má deník Metro k dispozici, je v těchto dnech budoucnost relativně nenápadné ulice horkým tématem i na magistrátu. TSK však v organizaci stavby nepochybila. Kvůli průtahům ze strany zhotovitele a dodržování zákona o veřejných zakázkách nebylo jednoduše možné loni stihnout návaznou opravu vodovodní a kanalizační sítě. Tu měla již na starost Pražská vodohospodářská společnost. Jak navíc uvedl i tiskový odbor Prahy 5, podle odhadů ředitele TSK Jozefa Sinčáka má dojít k nápravě nejpozději v létě. Aktuálně se hovoří o jaru, konkrétně rozmezí dubna a května. 

„Od ledna, kdy jsme na problém upozorňovali některá média, ale zatím není nic nového,“ sdělil Metru mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

S Rentou z nemovitosti se senioři nečekaných výdajů bát nemusí

vydáno 1. dubna 2023

Už 7 let hovoříme se seniory na téma finanční gramotnosti, děláme přednášky a radíme jim, když jsou v úzkých. Pro mnohé z nich je těžké vyjít s důchodem....  celý článek

Spotlight, Zodiac a teď i Bostonský škrtič. Novináři nemusejí být ve filmech jen za idioty

Strážce streamu
vydáno 31. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Poctivá a po všech stránkách sympatická detektivní práce z novinářského prostředí se na plátnech kin či malých obrazovkách už moc neobjevuje. Dívat se na...  celý článek

Onemocněla mu jediná ledvina: Nepodceňujte prevenci, vzkazuje

vydáno 31. března 2023  12:50

Když mu lékař při ultrazvukovém vyšetření oznamoval, že v jeho těle vidí pouze jednu ledvinu, přišlo mu to nejprve jako vtip. Tehdy 18ti letý Sven z Plzně...  celý článek

Známý lékař lidských srdcí: „Lékař není šéfkuchař, aby si držel tajemství jen pro sebe“

vydáno 31. března 2023  9:49

Svět miluje lidi veselé, akční a rozhodné. Petr Neužil, mediálně známý kardiolog z Nemocnice Na Homolce, k nim patří. Možná o něm nevíte, že má na kontě...  celý článek