metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 3 fotografie v galerii
Na předešlých oslavách vystoupila taková jména jako Morcheeba nebo Everlast. | foto: www.klapper.czMetro.cz

Roxy slaví 25 let ve velkém stylu

  13:18
Patří mezi nejstarší kluby u nás, v minulosti bylo považováno za nejlepší podnik ve střední a ­východní Evropě.

Dlouhá ulice je centrem pražských partypeople. Místo, kam míří davy lidí toužících po noční zábavě, proslavil klub Roxy, kde vystoupili slavní DJs i kapely. Do povědomí mu pomohl také film Šeptej, jenž patří mezi generační snímky popisující atmosféru 90. let. Roxy v těchto dnech slaví 25 let.

„Věříme, že stále patříme ke špičce nejen v Česku. Svědčí o tom nejen konstantní zájem českého publika, ale i velká oblíbenost mezi cizinci žijícími v Praze nebo Prahu třeba navštěvujícími. Máme také pozitivní reakce mezi špičkovými světovými umělci a kapelami. Speciální klubová atmosféra je jeden z důvodů, proč s vystoupeními v­ Roxy v poslední době souhlasí i světová klubová špička,“ říká pro deník Metro Daniel Bacho z ­týmu, který se o­ Roxy stará. Program ve velkém stylu se chystá ode dneška po několik dní, a to nejen v klubu samotném, ale také v ­prostoru NoD. Je připravený pestrý program (viz box).

„Máme teď v rukávu pár speciálních eventů na rok 2018, ale necháváme si vše po narozeninách BE25, na které se teď plně soustředíme. Půjde především o elektroniku a ­umělce, kteří budou mít v ­Česku premiéru a­ o ­které se snažíme již několik let,“ láká na další akce, které Roxy chystá. O jaká jména se jedná, prozradit nechtěl. „Můžu jenom prozradit, že ještě v listopadu se u­ nás objeví třeba rakouský drum&bassový projekt Camo&Krooked, americká legenda house music Roger Sanchez nebo v prosinci miláček českého publika, welšský producent High Contrast,“ doplňuje Bacho.

Slavné Roxy

Klub patří již 25 let ke špičce nejen české, ale i evropské klubové kultury.

- Na předešlých oslavách vystoupila taková jména jako Morcheeba nebo Everlast.

- Roxy se může pyšnit několika oceněními. Teď aktuálně je podle International Nightlife Association je na 79. místě mezi světovými kluby včetně komerčních kolosů na Ibize.

- V 90. letech patřilo mezi opravdovou špičku, a to díky práci promotéra Davida Urbana, který sem přivezl kapely a DJs zvučných jmen.

- Roxy má za sebou ale mnohem delší historii. To napovídá stylová art-deco architektura prvorepublikového kina. Prostor jako takový existuje už od roku 1927, kdy zde bylo kino. Architekt, který jej navrhl, před válkou emigroval do USA a v New Yorku postavil identický prostor se stejným názvem.

Přijedou Goldfrapp, James Zabiela či zvukoví experimentátoři. Hrát se bude i divadlo

- Oslavy letos proběhnou od 20. do 29. října ve všech prostorách Roxy a NoD. Čeká nás pestrý program plný parties, koncertů, divadelních představení, performancí a výstav.

- Letošní 25. narozeniny budou ve znamení výběru těch nejlepších zahraničních umělců, kteří tu za 25 let vystoupili a ­zároveň špičkových současných projektů, které hýbou světovou klubovou scénou. Mezi hlavní taháky programu patří britská legendární kapela Goldfrapp, nejvytíženější producent současnosti Stephan Bodzin live, uznávaný britský DJ

- James Zabiela, německý experimentátor Stimming live, francouzský multižánrový a ­energii nabitý projekt Dirtyphonics nebo hardrockoví Eskimo Callboy.

- Součástí programu bude multikoncertní večer Soundz Czech, na kterém se představí pro fanoušky zdarma to nejlepší z ­české alternativní scény na pěti pódiích Roxy i NoD. V ­čele tohoto večera se představí Lenka Dusilová & Baromantika a­ doplní ji více než desítka dalších hudebních projektů.

- Prostor v prvním patře – NoD – si připravil multižánrové kulturní jednohubky, o které se postarají převážně mladí čeští tvůrci. Novinkou bude speciální promítací večer na téma Horor/Strach, který se uskuteční 26. října. Diváci budou mít možnost vidět i další díla napříč žánry a celý večer zakončí promítání celovečerního hororového filmu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek