metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Bývalý primátor Jan Kasl se chce vrátit do pražské politiky. | foto: ČTK

Rozhovor: Jsem rozhodnutý, povedu ANO do voleb, říká exprimátor Jan Kasl

  15:17
Bývalý první muž Prahy z přelomu tisíciletí Jan Kasl se chce vrátit do primátorského křesla. Stranu ODS, s níž se rozešel ve zlém a kritizoval její korupční praktiky, vymění tento rok za barvy hnutí ANO.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny jste přiznal, že máte nabídku stát se lídrem kandidátky hnutí ANO v Praze.
Byl jsem osloven panem Andrejem Babišem a paní Věrou Jourovou ještě před parlamentními volbami s nabídkou. To jsem tehdy odmítl s tím, že kdyby potřebovali pomoct s Prahou, že je neodmítnu. Mám lhůtu na rozmyšlenou, ale už jsem prakticky rozhodnut to přijmout.

Kdo budou další kandidáti hnutí ANO v podzimních volbách?
Byl bych rád, kdyby to byl širší proud osobností, třeba i se zkušenostmi z komunální politiky. ANO je uskupení, které má myšlenku, ale zatím nemá dost lidí, a tak struktura teprve vzniká.

Už máte nějaké jméno potvrzené?
Neudělám to samé jako pan Babiš, když prozradil novinářům mé jméno. Jednám s řadou osobností, ale jmenovat je zatím nebudu. Jednám i s pražskou organizací ANO, protože i tam jsou lidé, kteří jsou připraveni kandidovat do zastupitelstva města i městských částí, protože ANO bude kandidovat v celé Praze.

Co budou vaše priority, čemu se budete věnovat?
Jedna z prvních je důsledně otevřít radnici, transparentnost politiky. Politika pořád není srozumitelná pro lidi, od dob Pavla Béma vázne komunikace s malými radnicemi. Prahu čeká i spousta problémů s vlastní budoucností, demograficky stárne, vydává obrovské peníze za několik dopravních staveb a neinvestuje do sebe, do kvality života ve městě. Je tu i obrovské množství práce po osmi letech úřadování Pavla Béma. Už dnes spolupracuju na některých projektech s Institutem plánování a rozvoje, což je nástupce Útvaru rozvoje města.

Jste velkým příznivcem chobotnice Jana Kaplického, budete ji prosazovat?
Praha to pomohla zkazit, ale Praha sama tuto stavbu nemůže postavit. Pokud není zájem o tuto stavbu, tohle kulturní centrum, tak hlavní město na tuhle stavbu samo nemá sílu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek