metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 20 °C

Pátek 27. května 2022. Svátek má Valdemar
Bývalý primátor Jan Kasl se chce vrátit do pražské politiky. | foto: ČTK

Rozhovor: Jsem rozhodnutý, povedu ANO do voleb, říká exprimátor Jan Kasl

  15:17
Bývalý první muž Prahy z přelomu tisíciletí Jan Kasl se chce vrátit do primátorského křesla. Stranu ODS, s níž se rozešel ve zlém a kritizoval její korupční praktiky, vymění tento rok za barvy hnutí ANO.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny jste přiznal, že máte nabídku stát se lídrem kandidátky hnutí ANO v Praze.
Byl jsem osloven panem Andrejem Babišem a paní Věrou Jourovou ještě před parlamentními volbami s nabídkou. To jsem tehdy odmítl s tím, že kdyby potřebovali pomoct s Prahou, že je neodmítnu. Mám lhůtu na rozmyšlenou, ale už jsem prakticky rozhodnut to přijmout.

Kdo budou další kandidáti hnutí ANO v podzimních volbách?
Byl bych rád, kdyby to byl širší proud osobností, třeba i se zkušenostmi z komunální politiky. ANO je uskupení, které má myšlenku, ale zatím nemá dost lidí, a tak struktura teprve vzniká.

Už máte nějaké jméno potvrzené?
Neudělám to samé jako pan Babiš, když prozradil novinářům mé jméno. Jednám s řadou osobností, ale jmenovat je zatím nebudu. Jednám i s pražskou organizací ANO, protože i tam jsou lidé, kteří jsou připraveni kandidovat do zastupitelstva města i městských částí, protože ANO bude kandidovat v celé Praze.

Co budou vaše priority, čemu se budete věnovat?
Jedna z prvních je důsledně otevřít radnici, transparentnost politiky. Politika pořád není srozumitelná pro lidi, od dob Pavla Béma vázne komunikace s malými radnicemi. Prahu čeká i spousta problémů s vlastní budoucností, demograficky stárne, vydává obrovské peníze za několik dopravních staveb a neinvestuje do sebe, do kvality života ve městě. Je tu i obrovské množství práce po osmi letech úřadování Pavla Béma. Už dnes spolupracuju na některých projektech s Institutem plánování a rozvoje, což je nástupce Útvaru rozvoje města.

Jste velkým příznivcem chobotnice Jana Kaplického, budete ji prosazovat?
Praha to pomohla zkazit, ale Praha sama tuto stavbu nemůže postavit. Pokud není zájem o tuto stavbu, tohle kulturní centrum, tak hlavní město na tuhle stavbu samo nemá sílu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek

Víkendové tipy deníku Metro. Armáda ukáže svou sílu, Pražané uvidí město z vinic

vydáno 26. května 2022  18:21

Meteorologové předpovídají pro zítřek občasný déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky místy. A v sobotu budou denní teploty kolem 18 stupňů s...  celý článek

Už je mi na světě líp, říká pro deník Metro frontman kapely Chinaski Malátný

vydáno 26. května 2022  16:36

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný hovořil pro deník Metro o dokumentu s názvem Chinaski: Každej ví kulový, který jde dnes do kin, ale i o nové...  celý článek

Studenti představili vlastní návrhy lanovky na Petřín. Designérská soutěž má totiž zpoždění

vydáno 26. května 2022  15:20

V Praze asi není slavnějšího kopce. Na vrchol Petřína můžete vyjít romantickou procházkou nebo použít ikonickou lanovku. Její kabinky by město rádo po...  celý článek