metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Primátorka Adriana Krnáčová | foto: ČTK

Rozhovor: Mám čisté svědomí a podporu celé koalice, říká primátorka Krnáčová

  6:00
Opozice bude na úterním zastupitelstvu usilovat o odvolání primátorky kvůli smlouvám na právní služby. Podle Adriany Krnáčové to je ale jen exhibice a zbytečné utrácení peněz.

Podpoří vás celá koalice?
Vím, že mám podporu od našeho trojkoaličního týmu a nevidím důvod, aby mě někdo odvolával za to, že chci pomoci Praze, to by bylo naprosto absurdní. Nic za zády členů rady jsem nedělala a kolegům jsem vše vysvětlila. 

Máte čisté svědomí?
Mám čisté svědomí. Spíš se domnívám, že toto mimořádné jednání zastupitelstva poslouží jako exhibiční platforma pro opozici, která bude stát zbytečné peníze daňových poplatníků. Proto jsem také navrhla, aby se ten den konalo ještě řádné zastupitelstvo, které mělo být původně 23. dubna, abychom to rozumně vykompenzovali.

Co budete podnikat, když vás zastupitelé odvolají?
Nemyslím si, že je to pravděpodobné. Takže jsem o případných jiných plánech neuvažovala, když něco dělám, dělám to naplno. Nezaobírám se záležitostmi co by, kdy by. Cítím podporu od svých kolegů a současná rada pracuje pro Pražany a má velký potenciál, který by byla velká škoda jen tak zahodit.

Byl první výběr kanceláře v pořádku? 
Za zvoleným postupem si nadále pevně stojím, přestože jsme se s kolegy z rady domluvili, abychom odstranili jakýkoliv stín pochybností, že smlouvu vypovíme. Je naprosto patrné, že pokračování nesmyslného právního sporu, který pro Prahu představuje jen a pouze další zvýšené finanční náklady, je naprosto neefektivní. Nově vybraná advokátní kancelář měla pomoci najít vhodné řešení pro Prahu. Předchozí politická reprezentace nebyla schopna jednaní jakkoli posunout ve prospěch hlavního města, a jak známo, poslední soudní spor, v němž Prahu zastupoval JUDr. Zoufalý, Praha prohrála. 

V čem se lišil první výběr právní kanceláře od toho druhého?
Výběrové řízení na novou právní kancelář se nijak neliší od toho předchozího, v současné době probíhá a jeho vítěz bude znám na konci května.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy