metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Dalších 7 fotografií v galerii
Keenu Reeves ve filmu John Wick | foto: Bontonfilm

Rozhovor: Podle mě je to dobrák, hodnotí Reeves zabijáka z filmu John Wick

  11:38
Keanu Reeves má na svém kontě výrazné hrdinské role. Proslavila ho například role Nea v Matrixu. Ve filmu John Wick, který má ve čtvrtek premiéru, ho však uvidíme jako bývalého zabijáka. „Hodně to připomíná starozákonní příběhy o pomstě,“ říká Reeves.

John Wick

  • Premiéra: čtvrtek 23. listopadu
  • Žánr: akční thriller
  • Režie: Chad Stahelski
  • Hrají: Keanu Reeves, Adrianne Palicki, Bridget Regan a další
  • USA, 2014, 101 minut

Jak byste popsal hlavní postavu Johna Wicka, kterého jste ve filmu ztvárnil?
Když se objeví na plátně, vidíte chlápka, který se nevzpamatoval ze smrti své ženy. Ale pak zjistíte, že žil dva životy. V jednom byl šťastně ženatý, v druhém vrah. Pokoušel se udělat za svou minulostí tlustou čáru, ale bez opory, kterou mu poskytovala jeho žena, je ztracen. 

Dá se tedy říct, že jste si poprvé ve své kariéře zahrál záporáka?
Podle mě je John dobrák a ne psychopat. Vyrostl sice v násilném světě, ale rozhodně nestřílí nevinné lidi na počkání. Ve filmu nezabije nikoho, kdo by se předtím nepokoušel udělat totéž jemu. 

Co je podle vás hlavním tématem tohoto filmu?
Hodně mi to připomíná starozákonní příběhy o pomstě. Když Johnovi někdo vezme věci, které miloval, a když ho poté ještě napadnou, řekne si dost a jde se pomstít. Myslí si, že to má pod kontrolou, ale opak je pravdou, ale už není cesty zpět. Scénář se točí kolem osudu a temné stránky v každém z nás. Přesvědčivě ukazuje rozdíl mezi tím, jaký život jsme chtěli vést a jaký ve skutečnosti vedeme. 

A co akční scény?
To pro mě byla ohromná příležitost. Navíc režisér Chad Stahelski a producent David Leitch pocházejí z kaskadérského prostředí a mají na svém kontě filmy jako Hunger Games, The Expendables: Postradatelní či sérii 300. Poprvé jsem je potkal v roce 1998, když jejich tým dělal kaskadérské scény v Matrixu. Takže si asi dokážete představit to očekávání. 

Jak jste se na akční scény připravoval?
Musel jsem absolvovat něco jako výcvikový kemp. Trénovali jsme v kaskadérském studiu, kde jsme měli k dispozici závaží, zbraně, trampolíny a další nářadí. Cvičil jsem džudo, jiu-jitsu, pracoval jsem s odborníky na různé typy zbraní, absolvoval taktický trénink a taky jsem se zdokonaloval v řízení auta. Bylo to zkrátka vzrušující. 

Keenu Reeves ve filmu John Wick
Keenu Reeves ve filmu John Wick

Z filmu John Wick

Vyzkoušel jste si v akčních scénách něco nového?
Akční scény jsou v tom filmu opravdu velmi ambiciózní a mají komplikovanou choreografii. Uděláte třeba bum bum bum, pak někým hodíte o zem, někoho bodnete nožem či uděláte něco podobně zábavného.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek