metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Shailene Woodleyová ve filmu Rezistence | foto:  Bontonfilm

Rozhovor: Rezistence nabídne víc akce, říká mladičká herečka Woodleyová

  11:25
Shailene Woodleyová je ve 23 letech už americká filmová hvězda. Loni jste ji mohli vidět ve sci-fi Divergence jako Tris, dnes do kin přichází pokračování filmu s názvem Rezistence.

Rezistence

Žánr: akční, romantický

Režie: Robert Schwentke

Hrají: Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort a další

USA, 2015, 119 minut

Co máte na Tris nejradši?
Baví mě, jaká je. Ačkoliv ve filmu Rezistence je odlišná od toho, jaká byla v Divergenci. Tam se dalo totiž odhadnout, jaká je, ale teď si nově drží tajemství, dokud nevyjde na povrch. 

Bylo snazší hrát podruhé stejnou postavu?
Bylo to naopak těžší, než jsem myslela. Domnívala jsem se, že bude snadné se vrátit o rok zpátky do „hlavy Tris“, ale nebylo, protože už já sama, jako Shailene, jsem o rok starší a zkušenější. 

Jaká je Tris v Rezistenci, na začátku a v průběhu?
Na začátku filmu je taková, jako byla na konci Divergence - má pocit viny. Ztratila matku i otce a musela zastřelit jednoho ze svých přátel, aby sama mohla přežít. Diváci ji tedy uvidí zmatenou a s posttraumatickou poruchou. Během filmu má ale jasný cíl - najít Jeanine a vymýtit ji ze společnosti. Aby to ale mohla udělat, potřebuje podporu od spojenců. Mnoho lidí se jí v tom ale bude snažit zabránit.

Lze oba filmy porovnat?
Rezistence je odlišná, vše je větší, je tam víc akce, je mnohem bohatší scénografie a více postav. Navíc je zde oproti Divergenci mnohem větší prostor věnovat se emočnímu vývoji jednotlivých postav. Více než o výklad děje se snažíme ponořit do pocitů hlavních postav. 

Spolupracovala jste s velkou řádkou kolegů...
To skutečně ano, na filmu se podílela spousta zajímavých lidí. Nějací herci neměli žádné zkušenosti, než začali točit tento film, což bylo velmi příjemné osvěžení celého týmu. Zkušení herci vás mohou mnoho naučit, ale nováčci mají zase spoustu energie. 

A co říkáte na režiséra Roberta Schwentkeho?
Robert je týmový hráč. Nebyl snadný úkol se vyrovnat s tím, že Divergence byla tak úspěšná a oceňovaná a on na to teď musí navázat. Ale povedlo se a vytvořil akční film, kde se odhodlal odhalit charaktery Foura a Tris. Není totiž egoista, ale umělec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy