metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -3 °C

Čtvrtek, 24. ledna 2019. Svátek má Milena.
MC Jacob
MC Jacob | foto: Archiv

Rozhovor: Udýchat koncert je fuška, proto žiju zdravě, říká MC Jacob ze Skyline

2. listopadu 2014  7:00 Petr Holeček Metro.cz
Většina lidí ho zná spíš jako zpěváka MC Jacoba z kapely Skyline. Když ale Jakub Bína zrovna nerapuje na pódiu, tak tvrdě cvičí. Stal se z něho osobní trenér a má i svůj vlastní pořad.

Nežil jste vždycky zdravě. Co se změnilo a kdy?
Prostě jsem se toho tak nějak přejedl a měl toho probouzení se s oteklým obličejem a­ v oblečení, ve kterém jsem večer vyrážel, už celkem dost. Když už pak člověk vidí, že není ani nějak v kondici, když nedoběhne tramvaj a na zastávce pak funí ještě deset minut, tak ho to nebaví. V zrcadle vás pak taky žádný pěkný pán nečeká.

Dost známých zpěváků se stylizuje opačně – sex, drogy a rokenrol… Co si o tom myslíte?
Myslím, že bylo třeba se hnout a z prochlastaných mejdanů udělat propocenou posilku. K hudbě prostě patří party život, kde všecko máte na háku a jede se sex, drogy a­rokenrol. Ve většině případů je to stejně jen póza. Nic proti tomu, že se člověk občas pošle do němoty. Držím se ale hesla: Něco za něco.

Jak jde dohromady zpívání a sport?
V podstatě se to nijak nevylučuje, naopak. Jestli byl někdo na naší show, pochopí, že je to spíš taková nutnost, protože udýchat to v plným tempu nebývá žádná sranda. A­hlavně si myslím, že čím je člověk starší, tím víc by se měl udržovat. A všeobecně nejen sportovat, ale i zdravě jíst a tak podobně.

Co konkrétně by člověk měl dělat, aby byl v pohodě?
Měl by dělat to, co mu dělá dobře, a být rád, že to dělá. V­podstatě je to strašně jednoduchý model. Udělejte si v celém dnu dvě hodiny jen pro sebe. Jednu hodinu si vyčleňte na trénink nebo kdo nemůžete cvičit, tak aspoň na procházku, a druhou hodinu věnujte třeba přípravě jídla na další den. Stejně jako si člověk plánuje schůzky, úřady a­podobně, měl by si plánovat svoje zdraví.

Motto třetí série vašeho seriálu Zpátky na vrchol na televizi Stream je Ve dvou se to lépe táhne. Platí to vždycky?
No, sám se sebou se asi nepohádáte, takže ne vždy to platí, ale v zásadě je to určitě lepší! A hlavně v začátcích, kdy je potřeba chodit pravidelně a je vám buď blbý to zrušit nebo se vám nechce samotnýmu. Parťák pro vás může sloužit jako motor. Choďte ideálně cvičit s někým, kdo je lepší. To vás nakopne nejvíc.

Komentáře

Hlavní zprávy

Botanická zahrada slaví 50. Slibuje výstavy i nové vstupy

Vizualizace vstupního areálu Sever
vydáno 24. ledna 2019  9:44

První letošní velká výstava se koná v březnu. Skleník Fata Morgana zaplní orchideje.  celý článek

Maturitní plesy zařizují agenti, slavná Lucerna vychází z módy

Plesová sezona, ilustrační foto
vydáno 24. ledna 2019  5:25

Zatímco dříve měli průběh plesu na starost sami organizátoři, v posledních letech přebírají otěže plesové agentury. Ty vyšlou svého člověka, jenž se...  celý článek

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám