metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Neděle, 5. prosince 2021. Svátek má Jitka.

Větší foto
Strakonická dostane pruh navíc směrem do centra. | foto: TSKMetro.cz

Rozkopaná magistrála? Technická správa komunikací piluje plán oprav

  5:28
Druhá polovina stavební sezony je tu. Na obyvatelích metropole se i experimentuje.

Ani o letošních prázdninách řidiče nemine smršť dopravních omezení. V létě totiž v metropoli jezdí méně aut, a tak se tradičně uzavřou desítky ulic. Deník Metro proto oslovil mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barboru Liškovou. Ta potvrdila, že právě v těchto dnech projednávání staveb na druhou polovinu roku vrcholí.

„V letošním roce jsme stavební sezonu zahájili na přelomu února a března. Na řadu komunikací jsme se vraceli po zimní přestávce. Již jsme některé stavby ukončili nebo pomalu ukončujeme. Další rekonstrukce jsou ale svým rozsahem nebo koordinací s pracemi jiných investorů tak náročné, že je jejich realizace plánována na celou stavební sezonu,“ říká pro deník Metro Lišková.

Podle ní jde například o rozšíření Strakonické o nový bus pruh nebo opravu Štěrboholské spojky. „Dále jde o rekonstrukce ulic Koněvova, Kutnohorská nebo opravy mostů B062 Švehlova, Y502 Za Černým mostem, X029 K Austisu a celá řada dalších staveb,“ dodává Lišková.

Most u hlaváku
Nyní probíhá projednávání staveb na druhou polovinu roku a na letní měsíce, kdy je každoročně intenzita dopravy nižší.

„Projednáváme například práce na Severojižní magistrále. Zde plánujeme opravu mostního objektu podchodu P526 u hlavního nádraží, kde by měla proběhnout výměna izolace a dilatací. Tuto stavbu plánujeme spojit s opravou povrchu vozovky v ulici Wilsonova ve směru do centra v úseku Vinohradská – mimoúrovňová křižovatka Bulhar a také máme v plánu předlažbu povrchu Hlávkova mostu,“ vyjmenovává mluvčí Lišková.

V případě zmiňovaného mostu půjde o kompletní předláždění stávajícího povrchu. „Dlažbu bude nutné kompletně rozebrat, vyrovnat nerovnosti spodní vrstvy a zadláždit původní žulové kostky do vozovky,“ doplňuje Lišková.

O termínech rozhodnou
Dále plánuje TSK v červenci zahájit souvislou údržbu v ulici Horoměřická v úseku Nebušická – V Šáreckém údolí a dalšího mostu S016, které se koordinují s již probíhající kompletní přestavbou mostu Horoměřická S072.

„Posunuli jsme rekonstrukci mostu X651 v Národní ulici, kde je nyní zahájení prací plánováno na začátek července,“ svěřila deníku Metro Lišková. Mění se tak původně plánovaný termín zahájení od 17. června. Hotovo má být do konce tohoto roku.

Potíže u Zahraďáku
S potížemi se kvůli opravám nyní potýkají cestující, kteří jsou zvyklí jezdit ze Strašnic na Zahradní Město a dále do Záběhlic. Kvůli zahloubení a přestavbě Průběžné ulice pod novým železničním mostem je od tohoto pondělka až do září obousměrně přerušen provoz tramvají. Nejezdí v úseku Radošovická a Nádraží Hostivař. Dopravní podnik zde také mění kolejové oblouky v úseku Dubečská – Na Padesátém a u Obchodního centra Hostivař. Stavební práce koordinuje se Správou železnic.

Dopravní experiment
Kolony ale budou v Praze vznikat nejen kvůli opravám. Magistrát v těchto dnech testuje v ulici V Holešovičkách nové dopravní opatření, které má trvat tři měsíce. V pátek odpoledne se však nepříznivě projevilo tvorbou kolon. Ty se odtud táhly hluboko do centra metropole k budově Národního muzea. Magistrát zkusil za mostem Barikádníků místo dvou průběžných pruhů ve směru z Argentinské ulice nově zřídit dva pruhy z nájezdu z tunelu Blanka, jeden je průběžný. Řidiči mířící od Argentinské se tak musí sjíždět do jednoho pruhu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Vaše fotky z Prahy