metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Čtvrtek, 23. května 2019. Svátek má Vladimír.
Daenerys a Jona Snow uvidíme na obrazovkách letos naposled. Se světem Hry o...
Větší foto
Daenerys a Jona Snow uvidíme na obrazovkách letos naposled. Se světem Hry o trůny ale jeho tvůrci zdaleka neskončili. | foto: Profimedia.cz

Rozkošaťují svět Teorie, Trůnů i Avengers. Odvozená pokračování fanoušky štvou i baví

10. května 2019  16:31 Filip Jaroševský Metro.cz
Když něco hezkého a finančně úspěšného končí, něco jiného brzy začne. Tahle pravda platí ve světě úspěšných amerických filmů a seriálů jako málokde.

Svůj odvozený seriál, takzvaný spin-off, mají potvrzeny například oblíbené Hry o trůny. Filmoví Avengers, již v kinech krátce po svém uvedení vyhlížejí třetí vydělanou miliardu dolarů, mají schváleny nejen další filmy z tohoto světa, ale také odvozené televizní seriály s hrdiny, kteří se již na plátna kin nevrátí. „V tuhle chvíli se mluví o šesti- až osmidílných sériích, nejspíš ale jde jen o špičku ledovce,“ uvedl před časem web coolmagazin.iprima.cz.

Nejen seriáloví Avengers
Po snímku Avengers: Endgame se marvelovský filmový vesmír rozšíří o seriály s hrdiny, které budou exkluzivní na Disneyho streamovací službě. První by měl přijít na řadu Falcon a Winter Soldier, který se má na službě objevit v sezoně 2019/20. Po něm by měla následovat seriál o Scarlet Witch a superhrdinovi Visionovi. Poté má dojít na Lokiho, Hawkeye a další seriálové projekty. Fenomén spin-offů nyní úspěšně využívají také například tvůrci seriálu Živí mrtví: Počátek konce, který je odvozen od původního seriálu o zombících Živí mrtví či sitkomu Malý Sheldon. Ten je odvozen od právě končící série Teorie velkého třesku, a pokud si zachová sledovanost, může vysílat mnoho let poté, co se s námi za pár týdnů rozloučí původní hrdinové.

Spin-off Trůnů s Naomi Wattsovou
O tom, že stanice HBO chystá až pět spin-offů ke své hlavní vlajkové lodi Hra o trůny, už fanoušci vědí řadu měsíců. Jeden z nich se však začne natáčet již za několik týdnů – v něm se má jedné z hlavních rolí ujmout hvězda Naomi Wattsová. Seriál, jehož děj bude časově předcházet příběhům Jona Snowa a dalších postav, nese pracovní název Dlouhá noc. Wattsová se zde má zhostit role společensky významné ženy, která má tajemství. Jak ale fanoušci Trůnů vědí, zdaleka to neznamená, že nepřijde za pár dílů o hlavu.

Rychlý a zběsilý Rock
Pro někoho příjemná dvojitá porce zábavy, pro jiného zbytečné rozmělňování oblíbeného světa. Názory fanoušků na spin-offy nemusí být vždy pozitivní. Své o tom vědí tvůrci snímku Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, který se v srpnu chystá do kinosálů. Jde totiž o dějovou odbočku před klasickým devátým dílem automobilové série a neobjeví se zde původní hrdina Vin Diesel. V nové odvozenině budou pouze herci Jason Statham a Dwayne „The Rock“ Johnson. Na vině je především konflikt mezi Vinem Dieselem a Rockem. Herci se usmířili teprve minulý měsíc.

Spin-off je umělecké dílo, které bylo odvozeno od již existujícího

  • Jeden z prvních spin-offů moderní mediální éry vznikl v roce 1941, když vedlejší postava rozhlasového komediálního seriálu Fibber McGee and Molly (vysíláno 1935–1959) dostala vlastní seriál. 
  • Svých odvozenin se dočkaly také české seriály. Doktoři z Počátků jsou například spin-offem Ordinace v růžové zahradě. Ze seriálu Cirkus Bukowsky byl odvozen seriál Rapl. 
  • Ze seriálu Doktor Martin také nedávno vznikl seriál Strážmistr Topinka. Ten se zaměřuje na často popleteného policistu Tomáše Topinku.

Komentáře

Hlavní zprávy

The Atavists hrají před Muse či na United Islands

Kapela The Atavists s cenou za objev roku (5. března 2019).
vydáno 23. května 2019  15:46

Až donedávna je nikdo moc neznal. Pak ale The Atavists vyhráli na jaře dvě Ceny Anděl za Objev roku i nejlepší rockové album a začalo se o nich hovořit...  celý článek

Marnotratné ženy? Mýtus! Jsou jen víc vidět v obchodech

Ilustrační snímek
vydáno 23. května 2019  12:25

Pověsti o tom, že ženy často a hlavně hodně utrácejí, berou podle statistik bankovních společností za své. Důkazem jsou především údaje o platbách kartami...  celý článek

Klánovice opět v ráži. Hrozí odchod šoférů

Midibusu linky 212 v Klánovicích nikdo neřekne jinak než „malý busík“.
vydáno 23. května 2019  10:18

Linku 212, jež vozí cestující na vlak, čeká od ledna změna dopravce. Místní o něj však nestojí.  celý článek

Mokřad už není jen v Holešovicích. Letenský institut se pustil i do Prahy 8

Informační cedule
vydáno 23. května 2019  5:57

Žádné Holešovice, ale Mokřad. Tuhle přezdívku zmíněné městské části již několik let šíří na sociální síti Facebook skupina Letenský institut pro urážení...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám