metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Dalších 8 fotografií v galerii
Exotika na nádvoří Náprstkova muzea. | foto: Archiv NMMetro.cz

Rozlučte se s létem v havajském stylu na nádvoří Náprstkova muzea

  6:20
Nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur se dnešní den ponese v atmosféře tichomořského světa. Od 11 do 21 hodin se návštěvníkům představí vzdálená a poměrně málo známá kultura polynéských ostrovů, jimiž jsou ostrovy Cookovy, Havaj, Tahiti či Velikonoční ostrov.

Všichni zájemci se tak mohou těšit na ukázky tahitského i havajského tance, polynéskou módní přehlídku, workshopy pro děti i dospělé nebo ochutnávky tropických koktejlů a exotických dobrot.

Celodenní program vyvrcholí večerní polynéskou fireshow. Nedělní festival je posledním z letního cyklu Barevné nádvoří, kterým Národní muzeum seznamuje veřejnost s mimoevropskými kulturami a tradicemi. Vstup na akci je po celý den zdarma.

Nedělní Festival polynéské kultury umožní všem návštěvníkům přenést se na chvilku do exotických krajin na druhém konci světa a užít si během posledních prázdninových dní tu správnou „havaj“.

Program festivalu

Na nádvoří Náprstkova muzea se můžete pobavit i poučit od 13 do 21 hodin. Vstupné se neplatí.

  • 13.00 Tahitské tance a tance z Cookových ostrovů – taneční představení. Všechna vystoupení a workshopy na festivalu vede taneční soubor Trn v oku, který se specializuje na programy a tance Asie, Oceánie a Polynésie.
  • 14.00 Výroba parea – workshop pro dospělé. Pareo je druh dámského oblečení, který je známý po celém světě pod různými jmény. V Polynésii je typickým oděvem například na Tahiti, Havaji nebo na Samojských ostrovech. Maximální kapacita zájemců je 25 a cena je 160 korun na osobu.
  • 15.00 Polynéská módní přehlídka spojená s ukázkou vázání parea
  • 16.00 Havajská hula – taneční představení
  • 16.15 Workshop havajského tance – pro dospělé i děti.
  • 17.30 Tahitské tance.
  • 18.00 Mystery of Rapa Nui aneb Tajemství Velikonočního ostrova – přednáška doplněná ukázkami tradičních tanců Velikonočního ostrova, bojového tance Hoko a tance Pou Vae Tea
  • 20.30 Polynéská fireshow.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek