metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Záběr z nového videoklipu Kluků z Prahy a Kovyho | foto: Youtube Kluci z Prahy

Ruličkáři mají hymnu. Youtuber Kovy zpívá a oslavuje práci Kluků z Prahy

  12:04
Projekt Kluci z Prahy, za kterým stojí Janek Rubeš a Honza Mikulka, získal za svou práci pochvalu od Kovyho. Natočili spolu skladbu a video.

Okrádají turisty v centru a umějí být pěkně agresivní. Takzvaní ruličkáři nabízejí návštěvníkům hlavního města výměnu valut za českou měnu. Místo korun ale nic netušící turisté dostanou prošlé běloruské rubly. Na tyto a podobné podvody odehrávající se v pražských ulicích již pěknou řádku let upozorňuje ve svých videích novinář Janek Rubeš. 

Nyní se na kanále oblíbeného tuzemského youtubera Kovyho dočkal speciálního poděkování. V jeho novém parodickém hudebním videu s názvem Ruličkář vzdává youtuber hold nejen Rubešově práci, ale také zde nechal Rubeše rapovat. „Udělalo nám obrovskou radost, že se Kovy rozhodl téma ruličkářů víc popularizovat a tím pomáhat, aby k takovým nekalostem nedocházelo.  Zajímavostí je, že když jsme to s Kovym natáčeli, hned jsme na jednoho narazili v Karlově ulici,“ svěřil deníku Metro Rubeš. Video naleznete na webu YouTube.cz.

„Bylo to celé dost spontánní. Tahle veselá forma má, věřím, potenciál dostat ho i ke sledujícím, kteří by na něj jinak ani nenatrefili. Hlavní je, aby se tyhle podvodníky povedlo dostat z ulic. A kluci pro to s každým dalším videem dělají velký kus práce!“ říká pro deník Metro Kovy. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek