metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Ruzyňští celníci minulý týden zadrželi pašovaný kokain i padělky za miliony

  16:20
Celníci Letiště Václava Havla zadrželi minulý čtvrtek čtyřiadvacetiletého muže, který ve svém kufru pašoval z Mexika 1,4 kilogramu kokainu. Jestli byl určen pro český trh nebo do zahraničí, se zjišťuje. Další zadrženou na letišti byla v minulém týdnu žena z jihovýchodní Asie. Ta podle celníků nelegálně vezla ve svých zavazadlech padělky značkového zboží v hodnotě 3,2 milionu korun.

Na drogy celníci narazili při běžné kontrole zavazadel cestujících. Jejich zájem vzbudilo 14 gramodesek, které odhalil rentgen v plastové kufru. Celníci poté zjistili, že v obalech jsou vedle hudebních nosičů plastové sáčky s bílým práškem, který orientační chemická analýza označila za kokain.

"Celkem bylo z obalů vyjmuto 1377,54 gramu kokainu s 71procentní čistotou," uvedl mluvčí ruzyňského celního úřadu Pavel Drobek a doplnil, že tak jde o šesté zadržení většího množství drog na letišti.

V zavazadlech zadržené cizinky celníci našli podle Drobka peněženky, kabelky, šátky, opasky a hodinky značek Chanel, Prada, Louis Vuitton, Gucci, Dolce & Gabbana, Longines nebo Omega. Hodnota originálních výrobků by činila 3,158 milionu korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy