metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 3 °C

Čtvrtek, 2. prosince 2021. Svátek má Blanka.
Lípy trápí obyvatele ulice V Roháčích. | foto: Miroslav Širl

S lípami bojují obyvatelé Jinonic už léta. A stále prohrávají

  8:00
Několik let řeší obyvatelé ulice V Roháčích v Jinonicích stejný problém. Přerostlé stromy nepropouštějí světlo okny do domů a listí z nich špiní auta.

Lípy v ulici V Roháčích v Praze5 dělají vrásky místním obyvatelům. Listí, které z nich padá špiní auta a přes větve navíc neproniká světlo do zdejších domů. "Byla tu i četa uklizečů spadaného listí. Rozfoukali  zetlelé listí, pohrabali a odvezli. Na silnici a na druhém chodníku nechali hromady listí, jako když se jich to netýká, nemluvě o bordelu z ujetého a shnilého listí na silnici samotné,“ popisuje Miroslav Širl, který v ulici bydlí.

Stromy, které v ulici rostou, jsou pomalu vyšší, než okolní domy a obyvatelé se již několik let snaží přesvědčit Technickou správu komunikací, aby s tím něco udělalo. Minulý pátek k nám přijeli s vysokozdvižnou plošinou a ořezali lípy ze strany domů. My ale měli požadavek ořezat lípy z druhé strany směrem do silnice, poněvadž větve přesahuji místy i dva metry,“ stěžuje si Širl. Deník Metro proto oslovil Technickou správu komunikací, která se bude případem opět zabývat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Stromy na Smetaňáku se dusí, řešení je možná na obzoru

vydáno 2. prosince 2021  5:54

Nedávno vysazené lípy na nábřeží jsou podle kritiků jako v koncentráku pro stromy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy