metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Sobota, 8. srpna 2020. Svátek má Soběslav.
Zákaz průjezdu je tu denně porušován.
Větší foto
Zákaz průjezdu je tu denně porušován. | foto: PRAHA 14

S nelegálním průjezdem na Českobrodské chtějí zatočit radní. Policie tu nestíhá

3. července 2020  17:13 Filip Jaroševský Metro.cz
Přesně 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Tohle číslo za pouhých dvanáct hodin naměřil v Českobrodské ulici automatický sčítač, který sem před pár dny umístila radnice Prahy 14. Úředníci tím chtěli dokázat jediné – na řidiče tu přestal stačit policejní dohled.

„Drtivou většinu nelegálně projíždějících aut představuje tranzit. Řidiči tudy jet nemusí, pouze si tak zkracují cestu nebo objíždí kolony na Jižní spojce. Proběhla zde sice jednání s městskou i klasickou policií, která tu provádí namátkové kontroly, velké množství řidičů náklaďáků to však od cesty přes Jahodnici a Dolní Počernice neodrazuje,“ říká pro deník Metro místostarosta Prahy 14 Petr Hukal.

Zákaz tranzitu

  • S originálním řešením přišel na Facebooku Prahy 14 Pavel Caldr. Podle něj by stačilo snížit o metr podjezd železničního mostu a situace s porušováním by byla vyřešena. Náklaďáky neprojedou.
  • Průjezd tranzitu i osobních aut trápí i obyvatele nedaleké Spolské ulice. Tou se řidiči vyhýbají křižovatce ulic Českobrodská a Broumarská. 

V Českobrodské ulici byl za podjezdem pod železniční tratí dokonce v rámci oprav této dopravní tepny nedávno zřízen kromě nového semaforu také odstavný pruh. Podle místostarosty se tak stalo hlavně proto, aby policisté měli kde zastavovat a kontrolovat projíždějící nákladní auta. „Do té doby zde hlídková ani kontrolní činnost nebyly možné,“ dodává pro Metro Hukal.

Radnice Prahy 14 nyní rozjela jednání s magistrátem. Náměstka primátora Adama Scheinherra žádá o to, aby zde zajistil instalaci automatického systému monitorujícího nelegální průjezdy vozidel nad 3,5 tuny. Radní si od umístění radaru slibují vznik dostatečného strašáka. „Fakt, že pokutě už nebude možné uniknout, by mohl být dostatečnou motivací pro dodržování pravidel. Věřím, že nám v tom Praha pomůže. Lidé žijící v okolí Českobrodské si zaslouží klid a ohleduplnost stejně jako kdokoli jiný,“ krčí rameny Hukal.

Z reakcí na chystaná opatření je jasné, že bude ze strany radnice ještě hodně co vysvětlovat. Podle uživatele Franty Yetela, který se k problému vyjádřil na Facebooku městské části, nejde v případě instalace radaru o nic víc než o populismus. Na stranu řidičů, kteří pravidelně objíždějí věčně rozkopaný a ucpaný Pražský okruh, se nestaví sám. Mnoho lidí poukazuje i na fakt, že si přes zakázaný úsek hojně zkracují cestu nejen netrpělivci, ale také řidiči mířící do nedaleké průmyslové zóny. 

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Druhá řada The Boys se blíží. Superhrdinové budou opět zlobit v září

Queen Maeve a Homelander Strážce streamu
vydáno 7. srpna 2020  15:58

Svěží a brutální seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrátí druhou sezonou 4. září. A my se už na pokračování The Boys z produkce streamovací...  celý článek

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Liam Neeson si zahrál se svým synem. Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh

Otec (Liam Neeson) a syn (Micheál Richardson) ve filmu i v reálu
vydáno 7. srpna 2020  11:29

Hned po poslední klapce režisér filmu Vzpomínky na Itálii James d’Arcy zpovídal své hlavní hvězdy Liama Neesona a Micheála Richardsona.  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU. Žižkov se narodil před 143 lety

Pohled na Žižkov, rok 1890 Vzpomínky na Prahu
vydáno 7. srpna 2020  5:30

Věděli jste, že každý Žižkovák má své kořeny na Vinohradech? Že proslulá proletářská čtvrť nesla až do 7. srpna 1877 pojmenování Královské Vinohrady I.?...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám