metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 5 °C

Středa, 16. ledna 2019. Svátek má Ctirad.
Každá zákaznice by měla trvat na konzultaci s lékařem. V mnoha zařízeních hrají...
Každá zákaznice by měla trvat na konzultaci s lékařem. V mnoha zařízeních hrají významnou roli atraktivní názvy – diamantová maska, gejzír mládí... Mělo by však být vždy zřejmé, o jaké ošetření jde, jaký je mechanismus a podíl účinných látek. | foto: Archiv kliniky MediestetikMetro.cz

S péčí o pleť dnes začínají ženy dříve, říká dermatoložka

14. října 2017  6:41
Kdy je nejvyšší čas se začít starat o pleť? Jaké procedury jsou dnes nejoblíbenější a podle čeho vybrat tu správnou? Zeptali jsme se Heleny Reisingerové, lékařky estetické kliniky Mediestetik.

Jak bojovat se stárnutím pleti?
Existuje více možností, důležité je, aby zkušený lékař dokázal každému  lověku nastavit plán podle typu jeho pleti. Doporučuji pracovat s ověřenými preparáty, které mají vysoký obsah kyseliny hyaluronové. Výsledný  efekt je trvanlivější, na rozdíl od levnějších produktů s nejasným původem. 

Doktorka Helena Reisingerová, lékařka estetické kliniky Mediestetik

Doktorka Helena Reisingerová, lékařka estetické kliniky Mediestetik

Na slevových portálech se nabízí kosmetické zákroky pod cizími názvy. Jak se v nich orientovat?
Každá zákaznice by měla trvat na konzultaci s lékařem. V mnoha zařízeních hrají významnou roli atraktivní názvy – diamantová maska, gejzír mládí... Mělo by však být vždy zřejmé, o jaké ošetření jde, jaký je mechanismus a podíl účinných látek. Názvy laserů, radiofrekvence, vše by mělo být vždy dobře vysvětleno. Nejen kvůli tomu, aby se předešlo nedorozumění, ale i nežádoucím účinkům. Slevové portály však většinou nabízejí obyčejné a levné procedury bez dlouhotrvajícího výsledku. 

Malý estetický slovníček pojmů

  • miniinvazivní vs. neinvazivní ošetření

s minimálním zásahem do pokožky vs. bez porušení celistvosti pokožky 

  • lifting

Zákrok, jehož cílem je pozvednout pokožku do jejího přirozeného anatomického postavení, které se s postupem věku mění. Lze použít invazivní postupy, kam spadá klasický liifting za pomoci postupů plastické chirurgie, miniinvazivní postupy estetické dermatologie jako lifting pomoci speciálních podkožních nití či taktéž neinvazivní zákroky estetické dermatologie jako jsou přístrojová ošetření pomocí radiofrekvence, ultrazvuku nebo laserů. 

  • ultrazvuková špachtle

Jedná se o bezbolestnou, neagresivní a šetrnou pomůcku, která se používá k čištění pletí. Ošetření ultrazvukovou špachtlí je vhodné pro každou ženu, ať už ji trápí vrásky, akné či dehydrovaná, povadlá pleť.

  • 3D microblading

Jedná se o speciální ruční metodu, kterou lze docílit velmi přirozeného vzhledu obočí. Tato metoda umožňuje vytetovat jednotlivé chloupky k nerozeznání od vlastního přirozeného obočí.

  • nano korektor

Přípravek ke zpevnění očního okolí, vrací pevnost konturám očního okolí, lze zakoupit pro domácí použití 

Podle jakých kritérií vybírat proceduru?
Veškeré informace by měl sdělovat lékař. Další možností jsou například webové stránky klinik, kde jsou k dispozici podrobnosti, recenze pacientů či studie z oborových webů. Může se stát, že se pacientka objedná na proceduru, která pro ni není vhodná. Pak by jí měl lékař vysvětlit, co je pro ni nejlepší.

Jaké omlazovací techniky jsou teď nejžádanější?
Nejžádanější jsou nyní procedury pro obnovení vitality a povislých struktur obličeje. Zlatým standardem je ošetření radiofrekvencí či vysokofrekvenčním ultrazvukem. Na tyto procedury nejčastěji navazují další kroky, které zlepšují účinek a zpevňují pleť. Například aplikace speciálních nití, které se zavádí do pokožky. Další stálicí je aplikace kyseliny hyaluronové, ať ve formě dermální výplně, kterou je možné doplnit rty, vyhladit hluboké vrásky či v její tekuté podobě dodat pokožce hydrataci. Na podzim jsou velmi žádané procedury pro povzbuzení sušší, unavené pokožky.

Nejnovější metoda je redermalizace. Co to je?
Cílem redermalizace je obnova svrchní části pokožky (dermy). Působí ve třech krocích – tlumí metabolické procesy v buňkách, brání působení volných radikálů a silně hydratuje pleť. To všechno díky unikátnímu přípravku s obsahem kyseliny hyaluronové a jantarové. Kyselina jantarová se současně podílí na mnoha metabolických a antioxidačních procesech. Ošetření je zaměřeno na jemné vrásky kolem očí u mladých žen, na hlubší vrásky kolem očí, na čele, na tvářích a na krku. 

Od kolika let by se ženy měly svěřovat do rukou odborníků? 
V dnešní uspěchané době dostává pokožka hodně zabrat. Ovlivňuje ji život ve velkoměstě, stres, špatná životospráva, kouření, konzervanty v potravinách nebo UV záření. Všechny tyto faktory přispívají ke stárnutí pleti. Žena ve 30 je sice mladá, ale o svou pokožku se již musí intenzivně starat. Začne-li později, může již dojít k nevratným změnám. Tento věk lze považovat za jakýsi milník.

Liší se současné požadavky zákaznic od toho, co si přály před deseti lety?
Ano, určitě. Zákaznice jsou informovány již z médií a zajímají se o nové možnosti. Mění se i věk pacientek. V dnešní době začínají s prevencí dříve. A to je dobře. Co se týče požadavků, v poslední době je tlak na efektivitu a to, aby zákroky byly miniinvazivní, či dokonce zcela neinvazivní, tedy aby ani okolí nepoznalo, že žena podstoupila nějaký zákrok. Proto zažívá i estetická dermatologie takový boom. Stejně tak mnohé přístrojové metody nahrazují klasické postupy plastické chirurgie, například neinvazivní liftingy pleti, neinvazivní redukce nežádoucích tukových úložek na problematických partiích. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Dánští detektivové naposledy stylově. Řeší mumie a potraty

Série knih Jussiho Adlera-Olsena čítá již sedm dílů. Složka 64 bude poslední...
vydáno 16. ledna 2019  11:30

Oddělení Q se na plátnech kin pouští do svého posledního případu.  celý článek

Přeprala mě moc milá holka

Kladivová je i instruktorkou kettlebellu.
vydáno 16. ledna 2019  9:30

Na vlastní kůži. Dal jsem si trénink se vzpěračkou, která září také v ringu.  celý článek

Kácejí stoleté duby zbytečně?

Takhle vypadala jedna z bažantnic koncem prosince.
vydáno 16. ledna 2019  5:55

Těžba dřeva v měšických zámeckých lesoparcích bude mít dle odborníků fatální následky.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám