metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Sauna na lodi | foto: laznenalodi.cz

Sauna na Vltavě otevře už tento týden. Vstupné se zatím nezdraží

  7:00
Po pauze se otevře Pražanům oblíbená vltavská vodní atrakce, sauna na lodi kotvící unáplavky Rašínova nábřeží. Zatím ale podle jednoho z autorů projektu Víta Šimka není přesně jasné, kdy bude provoz zahájen.

Sauna oproti loňsku prošla výraznou změnou. Správce náplavky požadoval změnu vytápění, kouř z mokrého dřeva totiž vadil rezidentům. Díky elektrickému topení budou náklady na provoz vyšší, cena pro návštěvníky se ale zatím zvedat nebude. „Budeme shánět nějaký příspěvek na provoz,“ vysvětluje Šimek. Sauna bude na stejném místě jako loni, ale na jiné lodi zakotvené na úrovni tramvajové zastávky Výtoň.

Sauna má oficiálně kapacitu dvacet lidí, vejde se ale prý do ní více návštěvníků. Součástí projektu jsou také odpočívárny a sprchy, lidé se mohou zchladit také ve Vltavě. Poprvé byla sauna v provozu v roce 2012. Loni pořadatelé zavedli možnost on-line rezervace na webu lázní. Návštěvníci si mohou půjčit ručník a prostěradlo nebo zakoupit drobné občerstvení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek