metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -3 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Původně se odhadovalo, že stavba skončí až 30. dubna.
Další 1 fotografie v galerii
Původně se odhadovalo, že stavba skončí až 30. dubna. | foto: PIDMetro.cz

Sbohem, portýři. V pátek má Veleslavín eskalátor

10. dubna 2018  7:26 Filip Jaroševský Metro.cz
Dvojice pohyblivých schodů je již nyní předmětem sporů o to, kterým směrem by měly jezdit.

Dopravní podnik by měl v pátek zprovoznit eskalátory z podchodu stanice metra A Nádraží Veleslavín. Pro hlavní město je to veskrze pozitivní událost, kterou podle některých obyvatel metropole potřebovala Praha jako sůl. „Měly tam ale být od začátku, vzhledem k tomu, že tudy jezdí lidé na letiště,“ rýpla si do vedení města Eliška Mládková na facebookovém profilu Pražské integrované dopravy (PID).

Absenci eskalátorů, které zde od otevření metra v dubnu 2015 zoufale chyběly, řešilo šalamounsky samotné vedení letiště. To sem při otevření nasadilo dvojici portýrů, kteří zde pomáhali cestujícím s kufry do schodů. Podle Romana Pacvoně z tiskového odboru letiště je tu však v následujících dnech uvidí cestující naposled. „Tato služba tu skončí,“ komentuje pro deník Metro Pacvoň.

Ačkoliv nebyly na Veleslavíně pohyblivé schody dosud otevřeny, na sociálních sítích se již kolem nich stihla strhnout plamenná diskuse. Eskalátor, za který dopravce zaplatil více než 33 milionů korun, totiž postrádá zastřešení.

„Nejsem sice eskalátorový expert, ale hádám, že takové velké kovové věci fungující na elektřinu zrovna neprospívá množství vody, které se při větší průtrži dostane dovnitř skulinami,“ kritizuje na Facebooku PID uživatel Pepa Smrž. Reakce administrátora na sebe nenechala dlouho čekat.

„V Praze jsou podobné eskalátory na řadě míst, třeba na Karlově náměstí, Václavském náměstí či na Náměstí Republiky nebo na Muzeu. Tato zařízení si s vodou poradit umí,“ uvedl.

Velký otazník také ještě donedávna visel nad tím, jak budou eskalátory jezdit. Pokud by totiž jeden vozil cestující nahoru a druhý dolů, mohly by se podle některých pod schody tvořit fronty. Podle informací deníku Metro je tato skutečnost jedním z důvodů, proč oba eskalátory pojedou směrem nahoru.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám