metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Eskalátor nejede. | foto: Metro.cz

Schody na Andělu stojí. Je to kvůli okopaným soklům

  5:37
Tři roky staré eskalátory jsou rozbité, zlobí se čtenáři. Dopravce si s opravou pospíší.

Devět dlouhých měsíců trvala před třemi lety výměna eskalátorů ze stanice metra Anděl ve směru k obchodnímu centru. Po jedenáctiměsíčních opravách se před několika týdny znovu otevřely pohyblivé schody z téže stanice ve směru na Knížecí.

„Eskalátory tu opravují v jednom kuse a už jim tu zase jedny nefungují. Proč po tak krátké době?“ obrátil se na Metro čtenář Pavel, který si nepřál uvést celé jméno.

Prostřední z trojice eskalátorů směrem k ulici Plzeňská je skutečně mimo provoz. Na žlutém hrazení, které zde brání cestujícím na schody vstoupit, visí vysvětlující cedule. Z textu na ní vyplývá, že se jezdící schody mají opravovat měsíc, konkrétně od 19. října do 19. listopadu. Jiný termín ale deníku Metro sdělila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle ní mají schody opotřebované boční sokly.

„Provádíme zde opravu okopových plechů. Ta probíhá v rámci reklamace. Zatím předpokládáme dokončení koncem tohoto týdne. Výroba by měla dokončena do pátku a následně provedeme montáž,“ vysvětluje pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Závady pohyblivých schodů na Andělu nejsou pro cestující novinkou. Žluté zábrany označené cedulemi s nápisem „mimo provoz“ se tu objevily například v roce 2018, tedy necelý měsíc po velké generální opravě schodů. Jedno ze tří pohyblivých schodišť od firmy Schindler mělo totiž vadný řetěz, který eskalátor pohání. Dopravce ho tak musel u dodavatelské firmy reklamovat.

Schody ve stanici Anděl jsou také po výměně o poznání pomalejší než jejich ruští předchůdci. Podle některých hlasů jsou také hůř osvětlené. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek