metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Větší foto
Úřad městské části Praha 6 | foto: Wikipedia

Scioškola bude také na Praze 6

  13:56
Další soukromá základní Scioškola v hlavním městě bude otevřena na území šesté městské části. Aktuálně se hledají vhodné prostory.

První Scioškola zahájila provoz na Praze 11 už v letošním školním roce, v dalších letech bude společnost počet škol na území hlavního města zvyšovat na základě reálné poptávky.

„V současné době se hledají vhodné prostory pro výuku na území Prahy 6. Během přípravy zahájení činnosti Scioškoly budou probíhat přednášky a semináře pro širokou veřejnost.“ říká místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

Scioškola bude úplnou základní školou a počet žáků se bude odvíjet od prostorových možností. Plánovaný pedagogický koncept nejlépe funguje při 100 až 200 žácích.

Škola staví na nejnovějších poznatcích v oblasti vzdělávání a kognitivních věd (psychologie, filosofie, neurovědy, antropologie a další). Sbírá také zkušenosti z inovativních škol ve světě i v České republice a nechává se jimi inspirovat.

Výuka bude probíhat mnoha způsoby, od různých projektů a přednášek, až po vrstevnické učení a samostudium, protože každé dítě se učí jinak. Důraz bude kladen na vzdělávání ve věkově smíšených skupinách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy