metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Úřad městské části Praha 6 | foto: Wikipedia

Scioškola bude také na Praze 6

  13:56
Další soukromá základní Scioškola v hlavním městě bude otevřena na území šesté městské části. Aktuálně se hledají vhodné prostory.

První Scioškola zahájila provoz na Praze 11 už v letošním školním roce, v dalších letech bude společnost počet škol na území hlavního města zvyšovat na základě reálné poptávky.

„V současné době se hledají vhodné prostory pro výuku na území Prahy 6. Během přípravy zahájení činnosti Scioškoly budou probíhat přednášky a semináře pro širokou veřejnost.“ říká místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

Scioškola bude úplnou základní školou a počet žáků se bude odvíjet od prostorových možností. Plánovaný pedagogický koncept nejlépe funguje při 100 až 200 žácích.

Škola staví na nejnovějších poznatcích v oblasti vzdělávání a kognitivních věd (psychologie, filosofie, neurovědy, antropologie a další). Sbírá také zkušenosti z inovativních škol ve světě i v České republice a nechává se jimi inspirovat.

Výuka bude probíhat mnoha způsoby, od různých projektů a přednášek, až po vrstevnické učení a samostudium, protože každé dítě se učí jinak. Důraz bude kladen na vzdělávání ve věkově smíšených skupinách.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek