metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Neděle 29. ledna 2023. Svátek má Zdislava

Sdílení vozového parku – cesta k úsporám, cesta do budoucnosti

  8:00
Praha 29. listopadu 2022 (PROTEXT) - Od dob, kdy v České republice začaly fungovat první autopůjčovny a leasingové společnosti, které zajišťovaly provozy firemních automobilových flotil, uběhlo již několik desítek let. S rozvojem technologií a pod vlivem současné ekonomické situace se firmy zajímají o modernější a efektivnější využívání svých služebních vozidel.

Úsporné řešení pro podnikatelský segment nabízí Hertz Autopůjčovna s unikátní službou Hertz 24/7, carsharing typu A-A, kterou do svého portfolia zařadila na konci roku 2021. Vedle standardní služby autopůjčovny pro firmy, krátkodobých a středně dlouhých pronájmů je tu tedy i další modernější způsob správy vozového parku. Navíc, v synergii s klasickou autopůjčovnou dokáží zákazníkovi na míru navrhnout optimální řešení dle jeho potřeb.

„Sdílení vozidel je moderní způsob přepravy s velkým potenciálem v krátkodobém horizontu. Tento způsob řízení umožňuje snížení a zefektivnění nákladů na flotilu,“ říká Jiří Katolický, generální ředitel společnosti Hertz Autopůjčovna pro Českou a Slovenskou republiku, která poskytuje vozidla pro firemní i soukromé pronájmy.

Hlavním cílem provozu sdíleného vozového parku jsou tedy především úspory nákladů a efektivní řízení flotily. Provoz sdílených vozidel se firmám vyplatí při využití na kratší cesty zaměstnanců, v rozsahu 1-5 dní. Výhodou je, že uživatel nemusí vozidlo vyzvedávat v kamenné pobočce a řešit jeho časovou dostupnost. Vozidlo je předem dedikované na parkovišti nebo v uzavřeném prostoru firmy. Je tak říkajíc připravené před domem, kdykoliv k použití. Díky tomu je jeho využití efektivnější a dostupnější pro více zaměstnanců.

Tento způsob řízení vozového parku umožňuje snížit náklady až v řádech tisíců korun. K dalším výhodám patří bezkontaktní předání vozidla a šetrnost k životnímu prostředí minimalizací počtu vozidel v provozu.

Unikátnost celého projektu Hertz 24/7 spočívá rovněž i v použití technologií, které jsou vyvinuté speciálně pro tuto službu. Ať se již jedná o samotnou desktopovou nebo mobilní aplikaci pro Android a iOS. V rámci aplikace probíhá rezervace vozidla, úprava rezervace, správa profilu řidiče, odemykání a zamykání vozidla. Jednou z dalších výhod aplikace je hlášení poškození na vozidle a to po celou dobu pronájmu.

„V současné době, kdy firmy řeší nejen mobilitu vozového parku, ale i svých zaměstnanců, má sdílení vozidel velkou budoucnost. Naše vozidla a technologie již mají za sebou testovací zákaznický provoz a ze strany firem zaznamenáváme o tuto službu postupný nárůst zájmu,“ dodává Jiří Katolický.

Flexibilně, moderně, efektivně. Sdílená auta jen pro Vás. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Kontakt:

Michal Matoušek mmatousek@hertz.cz

Sales Representative, 24/7

Terezie Lopušková tlopuskova@hertz.cz

Sales Manager CZ

Hlavní zprávy

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek