metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Neděle, 22. září 2019. Svátek má Darina.
Kdy konečně zavedou v metru ty vozy s lůžkovou úpravou? Takto bohužel musel
Dalších 11 fotografií v galerii
Kdy konečně zavedou v metru ty vozy s lůžkovou úpravou? Takto bohužel musel zabrat hned tři sedačky. | foto: lokomodo

Sedačky v MHD jsou nasáklé potem a močí, stěžují si Pražané

9. září 2013  14:16 Metro.cz
Laminát, nebo dřevo? Cestující mohu hlasovat v anketě dopravního podniku, které sedačky by jim nejvíce vyhovovaly v tramvajích a autobusech. "Na ty naše široké slovanské boky se opravdu hodí jedině klasické laminátové," píše v diskusi na Metro.cz čtenář Mareš.

Kromě vzhledu řeší většina cestujících především pohodlí sedaček. "Přimlouvala bych se za ergonomický tvar. Některá opěradla jsou úplně rovná, jiná zas nesmyslně prohnutá," píše čtenářka Jana.

Hlavně ne čalouněné

Řada cestující nechce v MHD mít především ty sedačky, na kterých se drží špína. "Čalouněné sedačky, ty jsou fakt bomba. Mimo jiné se v nich drží původci svrabu, moč od opilců a bezdomovců a jen těžko jdou vyčistit," stěžuje si jeden z čtenářů.

U některých čtenářů vítězí názor, že by sedačky pohodlné být ani neměly. "O pohodlí snad nejde. Není to na vození z konečný na konečnou, jak to dělají bezdomovci. Žádný luxus s hadrem, ale třeba dřevo,“ navrhuje čtenář s přezdívkou Elis.

Co si myslíte o sedačkách

  • Jsem poměrně náročný a ze špatné židle mě bolí záda. Ale dřevěné sedačky v nejnovějším typu tramvají mi skvěle vyhovují. Bezvadně sedí na páteř, podpírají přesně tam, kde mají a nikde jinde.
  • Klasická sedačka z původních tramvajích T3 je nejlepší, snadno čistitelná, člověk na ní neklouže. Nejhorší je překližková z 15T, člověk na ní lítá v zatáčkách jako nudle v bandě a když musí tramvaják ostře zabrzdit, tak polovina sedících sedí na podlaze tramvaje.
  • Proč dřevo. Nejlepší je laminát!
  • Laminát mi nikdy neklouzal, dřevo je příšernost, nejenom, že je to tak tvrdý, že se na tom nedá sedět, ale ještě to klouže.
  • Samozřejmě dřevo. Alespoň budou mít bezdomovci v zimě čím topit, když už je tento zlodějský stát okradl o všechno.
  • Já osobně preferuji starou laminátovou sedačku z tramvají T3. Tam se dobře sedí a nekloužou cestující jako na těch nových z překližek. Za tímle názorem si stojím.
  • Jednou jsem si sedl, vidět nebylo nic, ale po vstání jsem zjistil, že kalhoty zdola zcela mokré. Prosáklo to i na prádlo a košili zasunutou v kalhotech. Dotyčný se vymočil opravdu důkladně. Na druhou stranu, nebyla to naředěná moč, jako když někdo drží pitný režim. Pekelně to páchlo, koncentrovaná moč. To jen ukazuje, že dotyčný předtím moc nepil a močit nebyl hodně dlouho. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Hraboši útočí dál! Ve hře je opět jed

ilustrační snímek
vydáno 22. září 2019  0:29

Jsou nemilosrdní jako mloci z Čapkova dramatu. Škodí hlavně na Moravě.  celý článek

Metro.cz je offline. Tento článek si přečtěte až zítra

Ilustrační černá
vydáno 21. září 2019  0:41

V úterý to bylo 20 let, kdy důchodkyně Věra Pohlová v jedné anketě deníku Metro řekla: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Její výrok se...  celý článek

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám