metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Další 1 fotografie v galerii
Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

Sedmá městská část zahájila obnovu Ortenova náměstí

  16:26
Dlouho plánovanou obnovu Ortenova náměstí v těchto dnech zahájila Praha 7. Rekonstrukce vyjde na téměř 42,2 milionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informoval místostarosta Tomáš Kaštovský. Původní tendr předloni kvůli chybám zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Investici kritizuje opozice.

Zahájení prací zdržel verdikt antimonopolního úřadu, podle kterého byly v zadávací dokumentaci chyby, které mohly podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Městská část proto nechala podklady přepracovat a loni na jaře vypsala zakázku znovu. Opoziční zastupitelé projekt dlouhodobě odmítají jako příliš nákladný.

Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

"Rekonstrukce největšího náměstí v Praze 7 byla dlouhodobě připravována s cílem upravit prostor Ortenova náměstí pro příjemné a bezpeční trávení volného času obyvatel i návštěvníků Prahy 7," uvedl místostarosta.

Projekt počítá s úpravou zeleně, instalací závlahového zařízení, opravou chodníků a rekonstrukcí dětského hřiště. Přibudou herní prvky pro děti, ale i lavičky a odpadkové koše. Radnice chce navíc zklidnit rušnou komunikaci před Základní školou T. G. Masaryka a zvýšit počet parkovacích míst. Přibudou tři podzemní velkoobjemové kontejnery na tříděný odpad.

Komentáře

Hlavní zprávy

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

Vaše fotky z Prahy