metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 15 °C

Sobota, 8. května 2021. Den vítězství.

Další 1 fotografie v galerii
Wellness centrum pro seniory | foto: MČ Praha 5Metro.cz

Senioři mohou na masáže i tai-či

  13:13
Praha je plná sportovních aktivit, které jsou pro starší obyvatele zdarma nebo se slevou.

V metropoli vznikl další projekt, který je zaměřen na seniory. Praha 5 včera otevřela v Zubatého ulici nové speciální wellness centrum. Senioři zde mohou využít nabídku masáží, manikúry a pedikúry, koupelí či si zacvičit jógu nebo tai-či. Wellness služby mohou využívat všichni lidé seniorského věku, obyvatelé páté městské části ale za výhodnějších cenových podmínek. Například za masáž zaplatí senior z Prahy 5 180 korun, zatímco ostatní 400 korun.

„Každý návštěvník si také může vybrat z nabídky aktivizačních programů, jako jsou například tréninky paměti, reminiscenční kurzy, komunitní aktivity, cestománie, kavárničky, workshopy,“ říká radní Prahy 5 pro sociální záležitosti Petr Lachnit.

Seniorům se snaží vyjít vstříc také například v Praze 3. Městská část letos na jaře spustila pro své obyvatele nový projekt Trojka pro seniory. Díky němu si zájemci mohou zdarma zaplavat v bazénu Pražačka. Ten je seniorům vyhrazen každé úterý, středu a čtvrtek od 12 do 13 hodin. Krytý bazén je otevřen pro veřejnost zpravidla od října do června.

Netradiční sportovní aktivity pro seniory mají pro změnu v Praze 10. Radnice tu totiž ve Sportcentru v Kodaňské ulici už loni rozjela bezplatné kurzy sebeobrany pro důchodce. Ti se zde učí nejen bránit, ale také si zlepší kondici speciálním seniorboxem. Zdarma mají kurz jen obyvatelé desítky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy