metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Šestka má po devíti měsících opět své vlastní kino. Jako první promítne Grandhotel Budapešť

  17:56
Dlabačovské kino se po třinácti letech vrací na kulturní mapu Prahy. Po zániku kina Ořechovka tak bude u konce přesně tři čtvrtě roku dlouhá pauza, během níž šestá městská část neměla své vlastní kino.

Grandhotel Budapešť | foto: Fox Searchlight

V prostorách dlabačovského kina, situovaného v břevnovském hotelu Pyramida, se navíc usídlila produkční Kristína Charvátová, která zajišťovala kulturní program i Ořechovce.

„Zásadní změna je v technickém vybavení. Na Ořechovce jsme byli schopni pouštět filmy pouze z pětatřicetimilimetrového formátu, nabídka těchto titulů je v dnešní době velmi omezená,“ vysvětluje Charvátová. „Dlabačov je vybaven nejnovější digitální technologií 4K, což nám umožňuje větší dramaturgickou svobodu a promítání filmů tak bude zařazeno do programu denně,“ dodává.

Pestrá nabídka filmů

Dlabačov má navíc za sebou dlouhou historickou tradici, takže na něj má kdekdo na šestce vzpomínku z mládí. „Bylo odjakživa diváky vnímáno jako kino s velmi kvalitní filmovou nabídkou. Mnoho z nás zde vidělo zásadní art filmy, které v nás probudily lásku ke kinematografii,“ vysvětluje Charvátová.

Programová skladba má být podle ní pestrá. Kromě projekcí, které budou rozděleny do pravidelných tematických okruhů, bude v staronovém kině prostor také pro živá vystoupení českých divadelních souborů. „Jsem moc rád, že se na Dlabačově znovu otevírá nejen kus mého dětství, ale i tradice, která Praze 6 v posledních letech opravdu chyběla,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Kino bude otevřeno už 10. října. První projekcí bude film Grandhotel Budapešť.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek