metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 6. prosince 2022. Svátek má Mikuláš

Větší foto
Grandhotel Budapešť | foto: Fox Searchlight

Šestka má po devíti měsících opět své vlastní kino. Jako první promítne Grandhotel Budapešť

  17:56
Dlabačovské kino se po třinácti letech vrací na kulturní mapu Prahy. Po zániku kina Ořechovka tak bude u konce přesně tři čtvrtě roku dlouhá pauza, během níž šestá městská část neměla své vlastní kino.

V prostorách dlabačovského kina, situovaného v břevnovském hotelu Pyramida, se navíc usídlila produkční Kristína Charvátová, která zajišťovala kulturní program i Ořechovce.

„Zásadní změna je v technickém vybavení. Na Ořechovce jsme byli schopni pouštět filmy pouze z pětatřicetimilimetrového formátu, nabídka těchto titulů je v dnešní době velmi omezená,“ vysvětluje Charvátová. „Dlabačov je vybaven nejnovější digitální technologií 4K, což nám umožňuje větší dramaturgickou svobodu a promítání filmů tak bude zařazeno do programu denně,“ dodává.

Pestrá nabídka filmů

Dlabačov má navíc za sebou dlouhou historickou tradici, takže na něj má kdekdo na šestce vzpomínku z mládí. „Bylo odjakživa diváky vnímáno jako kino s velmi kvalitní filmovou nabídkou. Mnoho z nás zde vidělo zásadní art filmy, které v nás probudily lásku ke kinematografii,“ vysvětluje Charvátová.

Programová skladba má být podle ní pestrá. Kromě projekcí, které budou rozděleny do pravidelných tematických okruhů, bude v staronovém kině prostor také pro živá vystoupení českých divadelních souborů. „Jsem moc rád, že se na Dlabačově znovu otevírá nejen kus mého dětství, ale i tradice, která Praze 6 v posledních letech opravdu chyběla,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Kino bude otevřeno už 10. října. První projekcí bude film Grandhotel Budapešť.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek