metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
50.0793000N, 14.3779358E
Další 2 fotografie v galerii
Atetická ulice řidičům dělá vrásky. | foto: Juraj Bartakovič

Silnice jsou před koncem zimy plné děr. Nejeden řidič přišel o kolo

  9:00
Řidiči skřípou zuby. Silnice jsou po oblevě plné děr a často to končí i zničeným vozem. Zda budou na opravu všech trhlin na jaře peníze, není vůbec jisté. Pošlete nám svou fotku s výmolem ve vozovce, největší silniční "krátery" finančně odměníme.

Chvíli mrzlo a chvíli bylo teplo. Letošní zima, pro kterou je zatím charakteristické střídání tepot, nesvědčí ani trochu povrchu vozovek. V nich se začínají dělat i desítky centimetrů hluboké díry. "Na konci Atletické ulice ke křižovatce Spiritka a Skokanská se nachází obrovská díra v silnici, hluboká je zhruba 25 centimetrů. Několik vozů tam již zapadlo. Výtluk je plný vody, není proto vidět jeho zrádná hloubka," píše čtenář Juraj Bartakovič.

Silnice jsou na tom letos špatně

Nejedná se zdaleka o jediný případ v metropoli. Se stejným problémem se řidiči potýkají také například na přechodu na tramvajovou zastávku Újezd, upozorňuje čtenářka Jaroslava Vlachová.

Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.
Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.

Přechod na zastávku Újezd.

Přestože je každoročně řada silnic před příchodem jara zralá na opravu, letos zima opravdu udeřila. "Na nějakou bilanci je ještě brzy, ale jen podle dosavadní situace se dá říct, že po letošní zimě budou silnice v horším stavu než byly například po loňské," říká mluvčí Technické správy komunikací (dále jen TSK) Tomáš Mrázek.

Hlavní tahy se dočkají pořádné záplaty

Nejproblémovější díry v silnicích se snaží TSK alespoň provizorně opravovat. "Až se oteplí, pak začneme výtluky opravovat, jak se správně má," popisuje Mrázek s tím, že na hlavních tazích se budou předělávat provizorně opravené trhliny na silnicích. Méně frekventované ulice se spokojí s provizorní záplatou.

Podle TSK bude o následné opravě ulic rozhodovat právě samotné množství výmolů, které po sobě zima zanechá. Od těch se totiž bude odvíjet částka, kterou bude třeba do záplatování investovat.

Řidiči žádají náhradu škody od TSK

Nejméně šest řidičů vjelo toto pondělí do výmolu na Jižní Spojce a prorazili si pneumatiku a zničili kolo vozu. Největší z děr byla 40 centimetrů hluboká a zhruba metr dlouhá. Někteří řidiči vymáhají škodu po TSK. Na to má právo každý řidič, který takto přijde ke škodě na svém vozu. Pro zmíněné případy má TSK na svých webových stránkách speciální formulář, který slouží pro vyřízení náhrady škody.

Najděte největší pražskou díru v silnici

Všimli jste si při cestě autem špatného stavu některé silnice, po které vede vaše cesta, nebo jste dokonce museli s autem do servisu poté, co jste vjeli do výmolu? Pošlete nám svou fotku s trhlinou v ulici a napište, co se vám přihodilo. Na základě vašich zkušeností sepíšeme článek a nejlepší fotky finančně odměníme.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek

Industriální část Smíchova se mění. David Černý tady otevře svou galerii

vydáno 28. března 2023  19:55

Říkalo se mu pražský Manchester, teď tu vzniká zajímavá část města. První velký krok udělá v sobotu.   celý článek

Adaptace jedné z nejslavnějších stolních her jde do kin. Zajdete na filmové Dungeons & Dragons?

vydáno 28. března 2023  15:06

Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je podle prvních ohlasů poctivá a vtipná fantasy. Bude se líbit i lidem, kteří o Dračím doupěti nikdy neslyšeli?   celý článek