metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie
50.0793000N, 14.3779358E
Další 2 fotografie v galerii
Atetická ulice řidičům dělá vrásky. | foto: Juraj Bartakovič

Silnice jsou před koncem zimy plné děr. Nejeden řidič přišel o kolo

  9:00
Řidiči skřípou zuby. Silnice jsou po oblevě plné děr a často to končí i zničeným vozem. Zda budou na opravu všech trhlin na jaře peníze, není vůbec jisté. Pošlete nám svou fotku s výmolem ve vozovce, největší silniční "krátery" finančně odměníme.

Chvíli mrzlo a chvíli bylo teplo. Letošní zima, pro kterou je zatím charakteristické střídání tepot, nesvědčí ani trochu povrchu vozovek. V nich se začínají dělat i desítky centimetrů hluboké díry. "Na konci Atletické ulice ke křižovatce Spiritka a Skokanská se nachází obrovská díra v silnici, hluboká je zhruba 25 centimetrů. Několik vozů tam již zapadlo. Výtluk je plný vody, není proto vidět jeho zrádná hloubka," píše čtenář Juraj Bartakovič.

Silnice jsou na tom letos špatně

Nejedná se zdaleka o jediný případ v metropoli. Se stejným problémem se řidiči potýkají také například na přechodu na tramvajovou zastávku Újezd, upozorňuje čtenářka Jaroslava Vlachová.

Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.
Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.

Přechod na zastávku Újezd.

Přestože je každoročně řada silnic před příchodem jara zralá na opravu, letos zima opravdu udeřila. "Na nějakou bilanci je ještě brzy, ale jen podle dosavadní situace se dá říct, že po letošní zimě budou silnice v horším stavu než byly například po loňské," říká mluvčí Technické správy komunikací (dále jen TSK) Tomáš Mrázek.

Hlavní tahy se dočkají pořádné záplaty

Nejproblémovější díry v silnicích se snaží TSK alespoň provizorně opravovat. "Až se oteplí, pak začneme výtluky opravovat, jak se správně má," popisuje Mrázek s tím, že na hlavních tazích se budou předělávat provizorně opravené trhliny na silnicích. Méně frekventované ulice se spokojí s provizorní záplatou.

Podle TSK bude o následné opravě ulic rozhodovat právě samotné množství výmolů, které po sobě zima zanechá. Od těch se totiž bude odvíjet částka, kterou bude třeba do záplatování investovat.

Řidiči žádají náhradu škody od TSK

Nejméně šest řidičů vjelo toto pondělí do výmolu na Jižní Spojce a prorazili si pneumatiku a zničili kolo vozu. Největší z děr byla 40 centimetrů hluboká a zhruba metr dlouhá. Někteří řidiči vymáhají škodu po TSK. Na to má právo každý řidič, který takto přijde ke škodě na svém vozu. Pro zmíněné případy má TSK na svých webových stránkách speciální formulář, který slouží pro vyřízení náhrady škody.

Najděte největší pražskou díru v silnici

Všimli jste si při cestě autem špatného stavu některé silnice, po které vede vaše cesta, nebo jste dokonce museli s autem do servisu poté, co jste vjeli do výmolu? Pošlete nám svou fotku s trhlinou v ulici a napište, co se vám přihodilo. Na základě vašich zkušeností sepíšeme článek a nejlepší fotky finančně odměníme.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek