metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Sobota, 4. prosince 2021. Svátek má Barbora.
50.0793000N, 14.3779358E
Další 2 fotografie v galerii
Atetická ulice řidičům dělá vrásky. | foto: Juraj Bartakovič

Silnice jsou před koncem zimy plné děr. Nejeden řidič přišel o kolo

  9:00
Řidiči skřípou zuby. Silnice jsou po oblevě plné děr a často to končí i zničeným vozem. Zda budou na opravu všech trhlin na jaře peníze, není vůbec jisté. Pošlete nám svou fotku s výmolem ve vozovce, největší silniční "krátery" finančně odměníme.

Chvíli mrzlo a chvíli bylo teplo. Letošní zima, pro kterou je zatím charakteristické střídání tepot, nesvědčí ani trochu povrchu vozovek. V nich se začínají dělat i desítky centimetrů hluboké díry. "Na konci Atletické ulice ke křižovatce Spiritka a Skokanská se nachází obrovská díra v silnici, hluboká je zhruba 25 centimetrů. Několik vozů tam již zapadlo. Výtluk je plný vody, není proto vidět jeho zrádná hloubka," píše čtenář Juraj Bartakovič.

Silnice jsou na tom letos špatně

Nejedná se zdaleka o jediný případ v metropoli. Se stejným problémem se řidiči potýkají také například na přechodu na tramvajovou zastávku Újezd, upozorňuje čtenářka Jaroslava Vlachová.

Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.
Přechod na zastávku Újezd směrem na Malostranskou.

Přechod na zastávku Újezd.

Přestože je každoročně řada silnic před příchodem jara zralá na opravu, letos zima opravdu udeřila. "Na nějakou bilanci je ještě brzy, ale jen podle dosavadní situace se dá říct, že po letošní zimě budou silnice v horším stavu než byly například po loňské," říká mluvčí Technické správy komunikací (dále jen TSK) Tomáš Mrázek.

Hlavní tahy se dočkají pořádné záplaty

Nejproblémovější díry v silnicích se snaží TSK alespoň provizorně opravovat. "Až se oteplí, pak začneme výtluky opravovat, jak se správně má," popisuje Mrázek s tím, že na hlavních tazích se budou předělávat provizorně opravené trhliny na silnicích. Méně frekventované ulice se spokojí s provizorní záplatou.

Podle TSK bude o následné opravě ulic rozhodovat právě samotné množství výmolů, které po sobě zima zanechá. Od těch se totiž bude odvíjet částka, kterou bude třeba do záplatování investovat.

Řidiči žádají náhradu škody od TSK

Nejméně šest řidičů vjelo toto pondělí do výmolu na Jižní Spojce a prorazili si pneumatiku a zničili kolo vozu. Největší z děr byla 40 centimetrů hluboká a zhruba metr dlouhá. Někteří řidiči vymáhají škodu po TSK. Na to má právo každý řidič, který takto přijde ke škodě na svém vozu. Pro zmíněné případy má TSK na svých webových stránkách speciální formulář, který slouží pro vyřízení náhrady škody.

Najděte největší pražskou díru v silnici

Všimli jste si při cestě autem špatného stavu některé silnice, po které vede vaše cesta, nebo jste dokonce museli s autem do servisu poté, co jste vjeli do výmolu? Pošlete nám svou fotku s trhlinou v ulici a napište, co se vám přihodilo. Na základě vašich zkušeností sepíšeme článek a nejlepší fotky finančně odměníme.

Komentáře

Hlavní zprávy

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Komerční sdělení

Akcent vašeho stylu: Huawei Watch GT 3

vydáno 3. prosince 2021

Chytré hodinky od Huawei získávají každým rokem na větší oblibě. Jsou příjemné na pohled i nošení a navíc burcují k lepšímu životnímu stylu. Vzhled...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Vaše fotky z Prahy