metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Pondělí 27. června 2022. Svátek má Ladislav
Silvestr (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Silvestr oslavte jinak. Konec roku můžete strávit v cirkuse, na vodě i v poklusu

  11:51
Poslední den v roce jde v Praze oslavit různě. Hudební párty jsou připraveny nejen na Staroměstském náměstí, ale i v řadě klubů. Silvestr však nemusíte oslavit jen bujarou oslavou a alkoholem. Do nového roku mohou Pražané doslova i vběhnout na poslední sportovní akci roku – silvestrovském Běhu metropolí. Nudit se ve středu nebudou ani děti. V posledním dnu roku 2014 je otevřena zoo i bobová dráha. Zábava pro malé i velké je pak připravena na holešovickém výstavišti – do města přijel cirkus.

Asi největší párty se již tradičně chystá na Staroměstském náměstí. To se na celé odpoledne a celý večer promění v taneční parket. Více než devítihodinový silvestrovský program v centru Prahy odstartuje v 15 hodin Silvestrem pro děti. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na pohádky, písničky a soutěže. Pro ty starší účastníky silvestrovského veselí párty začíná až v 18 hodin, kdy na scénu nastoupí balkánský DJ Bohdan, který se po celý večer bude na pódiu střídat se slovenskou rockovou kapelou Mariana Grekšy. Třešinkou silvestrovského dortu pak bude pražská popová formace Eddie Stoilow, která vystoupí od 21 hodin.

Oslava jako z filmu

Pozadu o Silvestr nezůstane ani klubová scéna. Párty ve stylu filmu Velký Gastby si připravil holešovický Mecca Club Prague. Na dvou pódiích se o hudební složku večera postará hned pět DJs, připraveno je i půlnoční překvapení. Trojnásobnou porci DJs naservíruje Hany Bany silvestrovská párty v prostorách kongresového centra na Vyšehradě. Akce s kapacitou až 8000 lidí zve hned na tři stage a silvestrovský welcome drink. Kostýmy, stylová výzdoba a půlnoční ohňostroj vás čeká například i v klubu James Dean Prague.

Kdo neholduje tanci a ostřejším drinkům, ten může ve středu večer vyrazit do cirkusu. Na holešovickém výstavišti se před pár týdny usadil cirkus a otevřeno má i Silvestra. Akrobatická formace Loser(s) se poprvé představí už od 18 hodin. V rámci silvestrovského večera se můžete těšit i na vystoupení DJ En.drua, kterého tanečně doprovodí jeho hosté. Večerní program pak doplní krátký film o festivalu Letní Letná.

Půlnoc v poklusu

Silvestr jde však oslavit i úplně netradičně. Pro sportovní nadšence je zítra připraven noční Silvestrovsko-novoroční Běh metropole. Čtyřkilometrový závod startuje ve 23.50 u kuželkárny v Centrálním parku Prahy 13. Prezence účastníků je od 23.00 do 23.40. Propozice závodu na www.czechbigman.cz.

Netradiční nádech má i Silvestr na vodě. Šplouchající voda a nasvícené okolí řeky. Zejména památky Pražský hrad, Karlův most vytvoří jedinečnou kulisu pro poslední den v roce. Místa na vyhřívaně palubě lodi stále ještě jsou. Stačí si originální zážitek zarezervovat na webu http://www.lode-praha.cz/vyhlidkove-plavby/silvestr-v-praze/. Pro pasažéry silvestrovské plavby je připravena muzika i dobré jídlo.

Silvestr pro děti

Parník je připraven i pro ty nejmenší. Silvestrovská plavba vaše ratolesti doveze až do pražské zoo. Více než hodinová plavba startuje v 9 a 12 hodin z Rašínova nábřeží mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Ale pozor! Zoo má o Silvestra otevřeno jen do 14 hodin. Na Nový rok je pak pražská zoologická zahrada otevřena od 9 do 16 hodin.

Pro děti je připraven Silvestr na prosecké bobové dráze. Dětský silvestrovský program začíná už kolem 12 hodin. K dispozici budou velkokapacitní stany, pod kterými bude probíhat část silvestrovského dětského programu. Na své si přijdou i rodiče. Připraven je karneval, silvestrovská diskotéka i podvečerní ohňostroj. Jízda na bobové dráze je pro tento den pro děti zdarma.

Komentáře

Hlavní zprávy

Polovina hospod nám pomřela, ale nevzdáváme se, říká pivovarská rodina z Nupak

vydáno 27. června 2022  17:00

Nupaky leží asi čtyři kilometry západně od Říčan, v těsném sousedství komerční zóny u dálnice D1. Mlaďoučká víska, řeknete si. Ale kdepak. První zmínky o...  celý článek

Není potřeba děti hudebně hladit po hlavičce, říká dirigent a hudební skladatel

vydáno 27. června 2022  14:39

V šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích se podařila zrealizovat adaptace Knihy džunglí v hudební, taneční a scénické podobě režiséra Matěje...  celý článek

MHD čeká méně výluk. Metropole se připravuje na české předsednictví Radě EU

vydáno 27. června 2022  6:02

Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se česká metropole stane symbolicky hlavním městem Evropy. V pátek Česko převezme předsednictví v Radě EU. Součástí...  celý článek

Jak vychovávat z dětí vědce? Měli bychom jim jít z cesty, říká sympaťák s violoncellem

vydáno 26. června 2022  17:50

Rozcuchané vlasy, křivě nasazené brýle, mumlání pod fousy a nepřítomný pohled. Tak nějak si představujeme typického vědce. A přesně tak doktor Dominik...  celý článek