metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
Gérard Depardieu | foto: Profimedia.cz

Skandál! Depardieu nahrál milostný duet s dcerou diktátora

  7:00
Nebe mlčí. To je název nového songu, který nazpíval herec Gérard Depardieu s dcerou uzbeckého diktátora Islama Karimova.

Pomineme Depardieuho alkoholické aféry, kdy opilý řídí motorky či skútry, nebo močil v uličce letadla. Středoevropany zřejmě nejvíce šokoval v roce 1998, kdy přijel na Slovensko za Vladimírem Mečiarem, aby ho oficiálně podpořil ve volbách. Nutno však dodat, že na volební mítink HZDS tehdy dorazil také Jean Paul Belmondo. Za jeden jediný den s Mečiarem měli tehdy získat oba francouzští herci 10 milionů slovenských korun (9 milionů korun).

Zazpíval si s Gugušou

Depardieuho to na Východ táhne, kolikrát již byl viděn s Vladimirem Putinem. Nyní jeho hlas zní v taškentském rozhlasu. Na tom by nic kontroverzního nebylo, kdyby milostnou baladu nenatočil s Gulnarou Karimovovou, dcerou uzbeckého diktátora Islama Karimova, která používá umělecké jméno Guguša.

Člověk by namítl, že za své rodiče nemůžeme, jenže ani Guguša není nepopsaný list. Populární není tato čtyřicetiletá "umělkyně" (prezentuje se také jako podnikatelka, bývalá diplomatka, mecenáška a designérka) ani ve své zemi, častokrát je kritizována za svůj nákladný život. Ve Švýcarsku je stíhána pro údajné finanční machinace, ruská policie jí nedávno ze stejných důvodů zabavila luxusní moskevský byt. Depardieu má prostě na vybranou společnost nos.

Další excesy umělců

Za soukromá vystoupení lidí ze šoubyznysu neváhají utratit miliony pochybní diktátoři, miliardáři i lidé pohybující se v takzvaném podsvětí. Gérard Depardieu rozhodně není jediný umělec, který na sebe upozornil kontroverzními počiny.

  • Mutassim Kaddáfí, syn zavražděného libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, si v roce 2009 objednal soukromé vystoupení zpěvačky Beyoncé. Vyšlo ho to "jen" na nějakých 17 milionů korun. Zpěvačka pak věnovala peníze z koncertu lidem postiženým zemětřesením na Haiti.
  • Zpěvačka Mariah Careyová zazpívala roku 2008 na soukromém koncertu, který se odehrál na karibském ostrově Saint Barthélemy. Až později prý zjistila, že koncert platil Kaddáfí. Svého činu později litovala.
  • Do třetice si za Kaddáfího peníze zazpívala v roce 2007 v Itálii kanadská zpěvačka Nelly Furtado. Milion dolarů, který za své vystoupení získala, pak prý věnovala na charitu.
  • Na 35. narozeniny kontroverzního čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova loni do Grozného dorazili za tučné odměny herci Jean-Claude Van Damme a Kevin Costner, britský zpěvák Seal, herečka Hilary Swanková a houslistka Vanessa Mae.
  • Z českých luhů a hájů stojí za zmínku především soukromé vystoupení normalizační hvězdy Michala Davida, který zazpíval neslavně proslulému Františku Mrázkovi.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek