metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela
Šéf pražských památkářů Jan Kněžínek. | foto: praha.eu

Škatulata na magistrátu: Kněžínek bude pracovat pro UNESCO

  11:05,  aktualizováno  13:07
Pražský magistrát čeká od 1. května rozsáhlá reorganizace. Její součástí je mimo jiné zřízení postů zástupců ředitele magistrátu či kanceláře památky UNESCO, do které by měl podle dřívějších informací přejít kritizovaný ředitel památkové péče Jan Kněžínek. Dokument v úterý večer schválila rada hlavního města, zveřejněn byl dnes na webových stránkách pražského magistrátu.

Kancelář památky UNESCO bude přímo podřízena řediteli magistrátu, přesune se do ní také několik zaměstnanců z odboru památkové péče. "Vznik nového oddělení vychází z nutnosti zajistit plnění závazků vyplývajících ze skutečnosti, že historické centrum Prahy je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví," uvádí se ve schváleném dokumentu.

Pražská památková rezervace je na seznamu UNESCO od roku 1992, dosud kvůli tomu speciální kancelář neměla. Nově by od května měly vzniknout tři místa zástupců ředitele magistrátu. Tyto posty byly loni zrušeny poté, co se na jejich obsazení neshodla tehdejší koalice ODS a ČSSD.

Noví lidé vytvoří nový metropolitní územní plán

Hlavním důvodem reorganizace je podle důvodové zprávy oddělení státní správy a samosprávy. Počet zaměstnanců magistrátu bude zvýšen o 17 lidí, kteří se přesunou z příspěvkové organizace Útvar rozvoje hlavního města Prahy do odboru územního plánu.

"To znamená, že do rozpočtu Prahy budou z útvaru rozvoje převedeny peníze na platy zaměstnanců, kterým tam jsou místa rušena," uvedl náměstek primátora Tomáš Hudeček. Jejich úkolem bude příprava takzvaného metropolitního územního plánu, který má nahradit současný územní plán. Na pražském magistrátu tak bude od 1. května pracovat celkem 1907 lidí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek

Nová komedie Ostrov o ztroskotání páru v Thajsku je břitký koktejl pro dva

vydáno 1. února 2023  16:53

Na filmu Ostrov je dobré, že vám nemusím dlouho vysvětlovat postavy. Jiří Langmajer hraje Rudolfa a Jana Plodková jeho ženu Alici. A hotovo. Snímek je...  celý článek