metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Karel PešekMF DNES

Skejťáci míří na Štvanici

29. června 2018  8:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Dvacátý čtvrtý ročník Mystic Sk8 Cup se ponese v olympijském duchu.

Třídenní turnaj nejlepších závodníků na skateboardech tuzemské i zahraniční scény startuje dnes již na štvanickém ostrově. Letos má tato událost trochu jiný náboj. Skateboarding byl totiž čerstvě přijat mezi olympijské sporty, což mají skejťáci v plánu řádně oslavit.

„Bez šance na postup do závodů letních olympijských her nejsou ani čeští nejlepší jezdci Martin Pek a Maxim Habanec. Na letošním Mystiku se letos představí třeba ikona japonského skateboardingu Ikeda Daisuke, nebude chybět ani loňský vítěz streetu Američan Kechaud Johnson, ruská hvězda Maxim Kruglov či Brazilec Zuri Facchini,“ lákají čtenáře deníku Metro organizátoři akce.

Během dneška a v sobotu bude k vidění kvalifikace disciplín Park a Bowl a v neděli všechna semifinále a finále. Štvanice nabídne k třídenním závodům také hudební a kulturní program. O ten se například postarají rapeři Orion a Vec či DJ Jazzy, vystoupí ale i Onyx.

Mystic Skate Cup 2018

  • Štvanický závod za celou dobu navštívilo několik desítek tisíc diváků. Jeho vítěz získá osm set tisíc korun. Poraženým propadne zápisné dva a půl tisíce.
  • Na Mystiku v minulosti závodily snad všechny hvězdy světového skateboardingu v čele s ikonou sportu Tonym Hawkem. Ten zavítal do Prahy v roce 1997.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám