metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka
Ondřej Synek v Račicích s novou lodí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Atmosféra domácího mistrovství na mě nedoléhá, říká Synek

  11:27
Za tři týdny začíná v Račicích mistrovství Evropy ve veslování a jednou z českých nadějí na medaili bude skifař Ondřej Synek. Ten už sleduje kolem sebe vyšší zájem o vstupenky na šampionát.

„Zájem se postupem času hodně zvětšuje, kamarádi chtějí lístky, jeden dokonce chtěl akreditaci pro fotografy, aby byl co nejblíž kanálu. Všichni se mě na mistrovství Evropy ptají, poptávka je docela velká, až mě to překvapilo,“ uvedl Synek pro deník Metro.

Do Labe Arény, kde se bude šampionát konat, chce zamířit třeba i rychlobruslařka Martina Sáblíková. „Nikdo další ze sportovců se zatím neozval. Ale byl jsem na rozhovoru do rádia s klukama z ­Těžkejch Pokondrů a těm jsem nabídl, aby se přišli podívat. Souhlasili, už mají objednané lístky, jsem rád, že dorazí. V Brandýse uvažovali o ­tom, že vypraví celý autobus, tak uvidíme,“ usmíval se Synek.

Přestože to pro něj bude poslední velká akce v kariéře, nervozitu zatím necítí. „Postupem věku jsem úplně v pohodě, nedoléhá to na mě, neřeším to a nestresuju se. Teda zatím,“ řekl Synek. Ten se na ME připravuje i při cyklistických závodech Kolo pro život. „Nejsem závodník na kole, pořád jsem jen hobby jezdec a­ veslař. Tak k tomu přistupuju. Dva týdny před Račicemi se chystám do Mladé Boleslavi, ale to už bude spíš krasojízda, abych se nezranil,“ dodal.

Příští čtvrtek se bude český skifař podepisovat fanouškům v OC Nový Smíchov. Tam se budou moci lidé dozvědět více o blížícím se mistrovství Evropy. „Můžu se fanouškům přiblížit, doufám, že to ocení. Snad je to potěší a budou mít ze setkání dobrý pocit. Pro mě je odměna, když lidé přijdou, když se zajímají o náš sport,“ prohlásil Synek. Více informací o ­ME a také možnost zakoupení vstupenek najdou zájemci na racice2017.com/cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek