metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 27. března 2023. Svátek má Dita
Ondřej Synek v Račicích s novou lodí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Atmosféra domácího mistrovství na mě nedoléhá, říká Synek

  11:27
Za tři týdny začíná v Račicích mistrovství Evropy ve veslování a jednou z českých nadějí na medaili bude skifař Ondřej Synek. Ten už sleduje kolem sebe vyšší zájem o vstupenky na šampionát.

„Zájem se postupem času hodně zvětšuje, kamarádi chtějí lístky, jeden dokonce chtěl akreditaci pro fotografy, aby byl co nejblíž kanálu. Všichni se mě na mistrovství Evropy ptají, poptávka je docela velká, až mě to překvapilo,“ uvedl Synek pro deník Metro.

Do Labe Arény, kde se bude šampionát konat, chce zamířit třeba i rychlobruslařka Martina Sáblíková. „Nikdo další ze sportovců se zatím neozval. Ale byl jsem na rozhovoru do rádia s klukama z ­Těžkejch Pokondrů a těm jsem nabídl, aby se přišli podívat. Souhlasili, už mají objednané lístky, jsem rád, že dorazí. V Brandýse uvažovali o ­tom, že vypraví celý autobus, tak uvidíme,“ usmíval se Synek.

Přestože to pro něj bude poslední velká akce v kariéře, nervozitu zatím necítí. „Postupem věku jsem úplně v pohodě, nedoléhá to na mě, neřeším to a nestresuju se. Teda zatím,“ řekl Synek. Ten se na ME připravuje i při cyklistických závodech Kolo pro život. „Nejsem závodník na kole, pořád jsem jen hobby jezdec a­ veslař. Tak k tomu přistupuju. Dva týdny před Račicemi se chystám do Mladé Boleslavi, ale to už bude spíš krasojízda, abych se nezranil,“ dodal.

Příští čtvrtek se bude český skifař podepisovat fanouškům v OC Nový Smíchov. Tam se budou moci lidé dozvědět více o blížícím se mistrovství Evropy. „Můžu se fanouškům přiblížit, doufám, že to ocení. Snad je to potěší a budou mít ze setkání dobrý pocit. Pro mě je odměna, když lidé přijdou, když se zajímají o náš sport,“ prohlásil Synek. Více informací o ­ME a také možnost zakoupení vstupenek najdou zájemci na racice2017.com/cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Když se zemědělci z hrabošů chytají za hlavu, ohrožená populace sýčků jásá

vydáno 27. března 2023  18:00

Nic není jen černé a bílé. Platí to i pro drobnou „myšku“, která dokáže zdecimovat úrodu.  celý článek

Moderní technologie usnadní učení, ale talent nahradit nedokáží, míní učitelé

vydáno 27. března 2023  11:51

Jednou z oblastí, kterou pandemie covidu popohnala, je rozvoj používání technologií ve výuce. Většina učitelů i rodičů si sice oddechla, že se už nemusí...  celý článek

Život se zrakovým postižením může být naplněný radostí, píše v rubrice Young mladá autorka

Young
vydáno 27. března 2023  5:33

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Každý, kdo má zdravé oči, by měl být opravdu rád a vážit si toho, že věci jako zalít si kávu, dojet...  celý článek

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek