metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Winona Ryder a Keanu Reeves
Větší foto
Winona Ryder a Keanu Reeves | foto: Bontonfilm

Skutečná svatba i mrtvola. Kampaně filmů provázejí i nepravděpodobně znějící historky

30. srpna 2018  16:22 Filip Jaroševský Metro.cz
Herci Winona Ryder a Keanu Reeves se vzali během natáčení filmu Francise Forda Coppoly Drákula z roku 1992 přímo na place. S touhle historkou přišla během propagace nové romantické komedie s názvem Ten pravý, ta pravá, která dnes startuje v českých kinech, sama herečka.

„Na mou duši, myslím, že jsme opravdu manželé. V té scéně byl totiž skutečný kněz, který s námi provedl celý obřad a my oba na konci řekli Ano! Podle všeho jsme tedy svoji,“ uvedla herečka a dodala, že se svým domnělým manželem se v novém snímku na plátně opět potkává. 

Pozoruhodný příběh Winony Ryder vzápětí potvrdil pro deník The Guardian i režisér Francis Ford Coppola. „Chtěli jsme mít scénu svatby co nejvíc autentickou. Točili jsme ji tedy v opravdovém kostele s opravdovým knězem a nechali jsme ho provést celý svatební obřad. Svatba Winony a Keanu by z určitého hlediska mohla platit,“ mírní verzi o skutečné svatbě herců Coppola. Romantický snímek Ten pravý, ta pravá není v Hollywoodu zdaleka prvním bijákem, který si v rámci mediální kampaně vypomáhá více či méně pravdivou historkou z natáčení.

Dnešní herecká hvězda Ryan Reynolds (Deadpool) se v rámci propagace hororového snímku na motivy skutečných událostí „3:15 zemřeš“ před třinácti lety dal slyšet, že se celý štáb v čele s ním probouzel během natáčení přesně ve 3.15 v noci. „Celé natáčení bylo divné a děsivé. Počínaje tím domem a atmosférou, která ho obklopovala,“ nechal se slyšet herec a upozornil, že u domu použitého pro natáčení byla čtyři týdny před premiérou vyplavena mrtvola.

S mixem reálných a smyšlených historek přicházejí filmové štáby i během natáčení. Typickým příkladem je zpráva, která obletěla média před pěti lety. Herec Jason Statham prý před natáčením potápěčské scény pro snímek Postradatelní 3 odmítl kaskadéra a po tragické nehodě a resuscitaci byl údajně převezen do nemocnice. 

Že je příběh přitažený za vlasy, však později potvrdil jeho herecký kolega Terry Crews. „Jason řídil náklaďák, auto nezastavilo a šlo přes molo přímo do Černého moře i s Jasonem. Začali jsme vyšilovat, všichni křičeli. On najednou vyplaval, zatímco náklaďák klesl ke dnu,“ uvedl herec Crews. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Tahle vybíjená je fakt ostřejší

Pozor na přešlap! Také ten vás vyřadí ze hry.
vydáno 16. února 2019  5:55

Na vlastní kůži. Zahrál jsem si dodgeball.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám