Dalších 5 fotografií v galerii
Silvestrovské derby mezi Spartou a Slavií | foto: ČTK

Slavia znovu vyhrála Silvestrovské derby, Spartu zdolala 5:4

13:30
Tradiční fotbalové Silvestrovské derby znovu ovládla Slavia, která svého rivala Spartu porazila 5:4. Připsala si už devatenácté vítězství z 28 utkání, zatímco Sparta vyhrála dosud jen pětkrát. Dvěma góly k přispěl k dnešnímu vítězství Slavie Lukáš Došek, který byl zvolen nejlepším hráčem červenobílých. Za Spartu byl oceněn Jiří Novotný.

Mezi veterány nad 45 let rovněž vyhráli hráči Slavie, kteří především zásluhou hattricku Pavla Řeháka zvítězili 5:3. Slavia v domácí prostředí dlouho potvrzovala svou převahu v tradičním utkání a už v první půli získala dvoubrankový náskok. Na úvodní gól debutanta v silvestrovském derby Lukáše Doška sice ještě rychle odpověděl vydařenou ranou z voleje Luděk Stracený, ale pak už se prosazovala jen Slavia. Nejprve zvýšil znovu Došek a následně Stanislav Vlček.

Po změně stran Sparta vyrovnala zásluhou Lokvence a Papouška a vypadalo to, že se bude tlačit za vylepšením nepříznivé bilance. Jenže pak předvedl parádní střelu Martin Müller a vrátil vedení Slavii, které vzápětí potvrdil další střelou z dálky Pavel Kuka. Sparta už jen v poslední minutě snížila díky Radimu Holubovi.