metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 32 °C

Neděle, 9. srpna 2020. Svátek má Roman.
Ekaterina Rycheva
Větší foto
Ekaterina Rycheva | foto: Archiv E. R.

Sledují mě i české celebrity, říká autorka blogu PragueToday

27. července 2020  5:42 Marek Hýř Metro.cz
Nádherné fotky Prahy, tipy na výlety, zajímavé výstavy i kavárny či restaurace. To celé primárně v angličtině. Blog PragueToday čtou desítky tisíc lidí. A nejde zdaleka jen o turisty či cizince. Web a s ní spojené sociální sítě tvoří Ruska Ekaterina Rycheva.

Blog je pro vás koníčkem, či prací na plný úvazek?
Sice mi vymýšlení obsahu, pořizování fotek a videí a překládání textů zabírají hodně času a pracuji na tom každý den, ale blog mě živí jen částečně. Pracuji jako pedagožka na vysoké škole a mám dva tituly Ph.D.

Jak blog začínal?
V roce 2015 jsem založila na Instagramu účet @praguetoday. Rodině a přátelům jsem skrz něj ukazovala, co dělám, kam chodím a co každý den vidím v Praze. Blog ale postupně získával oblibu. Aktuálně ho sleduje přes 185 tisíc lidí. Většina z nich navíc pochází z Prahy. Sledují mě i české celebrity. Loni jsem na Instagramu ještě založila další dva účty. Jeden v českém a druhý v ruském jazyce.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Čím si úspěch blogu vysvětlujete?
Snažím se, aby byl zajímavý a plný informací pro široké publikum. Zároveň ale Prahu ukazuji ze svého osobního pohledu. Natáčím hodně videí, která ukazují události „v živém vysílání“. Blog je takové moje osobní masmédium, protože v podstatě sama tvořím vlastní časopis o české metropoli. Navíc v elektronické podobě.

Komunikujete s fanoušky?
Denně dostávám stovky zpráv a na každou odpovídám. Otázky se týkají nejenom Prahy, zábavy a turismu, ale i aktuálních událostí v Česku. Například během nouzového stavu jsem překládala pro sledující do angličtiny zprávy týkající se aktuálního dění, jaká pravidla platí, co je zakázáno, kde si mohou dát udělat testy a podobně.

Dá se říct, že jste influencerka. Využíváte toho?
Před rokem jsem pořádala několik akcí na pražské náplavce s názvem „Love Náplavka. Clean Náplavka“, během nichž jsem společně se svými sledujícími sbírala odpad a nedopalky z nábřeží a z Vltavy. Cílem akce bylo upozornit lidi na špatnou situaci s odpadem nejen v Praze, ale i ve světě. Díky blogu jsem také poznala hodně úžasných lidí, spolupracuji s množstvím různých podniků včetně galerií, muzeí, velvyslanectví, festivalů a podobně. Samozřejmě mě sleduje hodně lidí ze zahraničí – nejen ti, kteří plánují navštívit Prahu, ale i ti, co ji prostě milují. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Eva „FitzPilarová“ zářila v každém žánru. Zpěvačka by dnes oslavila své 81. narozeniny

Eva Pilarová na koncertě k 90. narozeninám zpěvačky Yvetty Simonové (Praha, 18....
vydáno 9. srpna 2020  5:42

Tečka za kariérou Evy Pilarové se příliš nevydařila. Zemřela letos 14. března, zrovna v době, kdy byla česká společnost na vrcholu strachu z covidové...  celý článek

Příští stanice: malá zahrádka. Vyřazené tramvaje „slouží“ dál

Tramvaj T3 nedaleko vesnice Trhomné
vydáno 8. srpna 2020  5:50

Na konci července jsme vyzvali čtenáře, ať nám pošlou snímky vozů MHD, které vlastní někdo jiný než dopravní podnik. Pár fotek dorazilo.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Druhá řada The Boys se blíží. Superhrdinové budou opět zlobit v září

Queen Maeve a Homelander Strážce streamu
vydáno 7. srpna 2020  15:58

Svěží a brutální seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrátí druhou sezonou 4. září. A my se už na pokračování The Boys z produkce streamovací...  celý článek

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám