metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

Větší foto
Ekaterina Rycheva | foto: Archiv E. R.

Sledují mě i české celebrity, říká autorka blogu PragueToday

  5:42
Nádherné fotky Prahy, tipy na výlety, zajímavé výstavy i kavárny či restaurace. To celé primárně v angličtině. Blog PragueToday čtou desítky tisíc lidí. A nejde zdaleka jen o turisty či cizince. Web a s ní spojené sociální sítě tvoří Ruska Ekaterina Rycheva.

Blog je pro vás koníčkem, či prací na plný úvazek?
Sice mi vymýšlení obsahu, pořizování fotek a videí a překládání textů zabírají hodně času a pracuji na tom každý den, ale blog mě živí jen částečně. Pracuji jako pedagožka na vysoké škole a mám dva tituly Ph.D.

Jak blog začínal?
V roce 2015 jsem založila na Instagramu účet @praguetoday. Rodině a přátelům jsem skrz něj ukazovala, co dělám, kam chodím a co každý den vidím v Praze. Blog ale postupně získával oblibu. Aktuálně ho sleduje přes 185 tisíc lidí. Většina z nich navíc pochází z Prahy. Sledují mě i české celebrity. Loni jsem na Instagramu ještě založila další dva účty. Jeden v českém a druhý v ruském jazyce.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Čím si úspěch blogu vysvětlujete?
Snažím se, aby byl zajímavý a plný informací pro široké publikum. Zároveň ale Prahu ukazuji ze svého osobního pohledu. Natáčím hodně videí, která ukazují události „v živém vysílání“. Blog je takové moje osobní masmédium, protože v podstatě sama tvořím vlastní časopis o české metropoli. Navíc v elektronické podobě.

Komunikujete s fanoušky?
Denně dostávám stovky zpráv a na každou odpovídám. Otázky se týkají nejenom Prahy, zábavy a turismu, ale i aktuálních událostí v Česku. Například během nouzového stavu jsem překládala pro sledující do angličtiny zprávy týkající se aktuálního dění, jaká pravidla platí, co je zakázáno, kde si mohou dát udělat testy a podobně.

Dá se říct, že jste influencerka. Využíváte toho?
Před rokem jsem pořádala několik akcí na pražské náplavce s názvem „Love Náplavka. Clean Náplavka“, během nichž jsem společně se svými sledujícími sbírala odpad a nedopalky z nábřeží a z Vltavy. Cílem akce bylo upozornit lidi na špatnou situaci s odpadem nejen v Praze, ale i ve světě. Díky blogu jsem také poznala hodně úžasných lidí, spolupracuji s množstvím různých podniků včetně galerií, muzeí, velvyslanectví, festivalů a podobně. Samozřejmě mě sleduje hodně lidí ze zahraničí – nejen ti, kteří plánují navštívit Prahu, ale i ti, co ji prostě milují. 

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám