metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Sobota, 8. srpna 2020. Svátek má Soběslav.
Ekaterina Rycheva
Větší foto
Ekaterina Rycheva | foto: Archiv E. R.

Sledují mě i české celebrity, říká autorka blogu PragueToday

27. července 2020  5:42 Marek Hýř Metro.cz
Nádherné fotky Prahy, tipy na výlety, zajímavé výstavy i kavárny či restaurace. To celé primárně v angličtině. Blog PragueToday čtou desítky tisíc lidí. A nejde zdaleka jen o turisty či cizince. Web a s ní spojené sociální sítě tvoří Ruska Ekaterina Rycheva.

Blog je pro vás koníčkem, či prací na plný úvazek?
Sice mi vymýšlení obsahu, pořizování fotek a videí a překládání textů zabírají hodně času a pracuji na tom každý den, ale blog mě živí jen částečně. Pracuji jako pedagožka na vysoké škole a mám dva tituly Ph.D.

Jak blog začínal?
V roce 2015 jsem založila na Instagramu účet @praguetoday. Rodině a přátelům jsem skrz něj ukazovala, co dělám, kam chodím a co každý den vidím v Praze. Blog ale postupně získával oblibu. Aktuálně ho sleduje přes 185 tisíc lidí. Většina z nich navíc pochází z Prahy. Sledují mě i české celebrity. Loni jsem na Instagramu ještě založila další dva účty. Jeden v českém a druhý v ruském jazyce.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Čím si úspěch blogu vysvětlujete?
Snažím se, aby byl zajímavý a plný informací pro široké publikum. Zároveň ale Prahu ukazuji ze svého osobního pohledu. Natáčím hodně videí, která ukazují události „v živém vysílání“. Blog je takové moje osobní masmédium, protože v podstatě sama tvořím vlastní časopis o české metropoli. Navíc v elektronické podobě.

Komunikujete s fanoušky?
Denně dostávám stovky zpráv a na každou odpovídám. Otázky se týkají nejenom Prahy, zábavy a turismu, ale i aktuálních událostí v Česku. Například během nouzového stavu jsem překládala pro sledující do angličtiny zprávy týkající se aktuálního dění, jaká pravidla platí, co je zakázáno, kde si mohou dát udělat testy a podobně.

Dá se říct, že jste influencerka. Využíváte toho?
Před rokem jsem pořádala několik akcí na pražské náplavce s názvem „Love Náplavka. Clean Náplavka“, během nichž jsem společně se svými sledujícími sbírala odpad a nedopalky z nábřeží a z Vltavy. Cílem akce bylo upozornit lidi na špatnou situaci s odpadem nejen v Praze, ale i ve světě. Díky blogu jsem také poznala hodně úžasných lidí, spolupracuji s množstvím různých podniků včetně galerií, muzeí, velvyslanectví, festivalů a podobně. Samozřejmě mě sleduje hodně lidí ze zahraničí – nejen ti, kteří plánují navštívit Prahu, ale i ti, co ji prostě milují. 

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Druhá řada The Boys se blíží. Superhrdinové budou opět zlobit v září

Queen Maeve a Homelander Strážce streamu
vydáno 7. srpna 2020  15:58

Svěží a brutální seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrátí druhou sezonou 4. září. A my se už na pokračování The Boys z produkce streamovací...  celý článek

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Liam Neeson si zahrál se svým synem. Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh

Otec (Liam Neeson) a syn (Micheál Richardson) ve filmu i v reálu
vydáno 7. srpna 2020  11:29

Hned po poslední klapce režisér filmu Vzpomínky na Itálii James d’Arcy zpovídal své hlavní hvězdy Liama Neesona a Micheála Richardsona.  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU. Žižkov se narodil před 143 lety

Pohled na Žižkov, rok 1890 Vzpomínky na Prahu
vydáno 7. srpna 2020  5:30

Věděli jste, že každý Žižkovák má své kořeny na Vinohradech? Že proslulá proletářská čtvrť nesla až do 7. srpna 1877 pojmenování Královské Vinohrady I.?...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám