metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Větší foto
Ekaterina Rycheva | foto: Archiv E. R.

Sledují mě i české celebrity, říká autorka blogu PragueToday

  5:42
Nádherné fotky Prahy, tipy na výlety, zajímavé výstavy i kavárny či restaurace. To celé primárně v angličtině. Blog PragueToday čtou desítky tisíc lidí. A nejde zdaleka jen o turisty či cizince. Web a s ní spojené sociální sítě tvoří Ruska Ekaterina Rycheva.

Blog je pro vás koníčkem, či prací na plný úvazek?
Sice mi vymýšlení obsahu, pořizování fotek a videí a překládání textů zabírají hodně času a pracuji na tom každý den, ale blog mě živí jen částečně. Pracuji jako pedagožka na vysoké škole a mám dva tituly Ph.D.

Jak blog začínal?
V roce 2015 jsem založila na Instagramu účet @praguetoday. Rodině a přátelům jsem skrz něj ukazovala, co dělám, kam chodím a co každý den vidím v Praze. Blog ale postupně získával oblibu. Aktuálně ho sleduje přes 185 tisíc lidí. Většina z nich navíc pochází z Prahy. Sledují mě i české celebrity. Loni jsem na Instagramu ještě založila další dva účty. Jeden v českém a druhý v ruském jazyce.

Třeba takové snímky na webu PragueToday najdete.

Čím si úspěch blogu vysvětlujete?
Snažím se, aby byl zajímavý a plný informací pro široké publikum. Zároveň ale Prahu ukazuji ze svého osobního pohledu. Natáčím hodně videí, která ukazují události „v živém vysílání“. Blog je takové moje osobní masmédium, protože v podstatě sama tvořím vlastní časopis o české metropoli. Navíc v elektronické podobě.

Komunikujete s fanoušky?
Denně dostávám stovky zpráv a na každou odpovídám. Otázky se týkají nejenom Prahy, zábavy a turismu, ale i aktuálních událostí v Česku. Například během nouzového stavu jsem překládala pro sledující do angličtiny zprávy týkající se aktuálního dění, jaká pravidla platí, co je zakázáno, kde si mohou dát udělat testy a podobně.

Dá se říct, že jste influencerka. Využíváte toho?
Před rokem jsem pořádala několik akcí na pražské náplavce s názvem „Love Náplavka. Clean Náplavka“, během nichž jsem společně se svými sledujícími sbírala odpad a nedopalky z nábřeží a z Vltavy. Cílem akce bylo upozornit lidi na špatnou situaci s odpadem nejen v Praze, ale i ve světě. Díky blogu jsem také poznala hodně úžasných lidí, spolupracuji s množstvím různých podniků včetně galerií, muzeí, velvyslanectví, festivalů a podobně. Samozřejmě mě sleduje hodně lidí ze zahraničí – nejen ti, kteří plánují navštívit Prahu, ale i ti, co ji prostě milují. 

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek