metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Pivo (ilustrační foto) | foto: Pavel Tůma

Slepý krtek poteče na Parukářce. Minipivovary berou Prahu útokem

  13:34
Sotva skončila přehlídka speciálních piv na vltavské náplavce o posledním květnové víkendu, dnes začíná další, a není rozhodně poslední. Dnes a zítra se na Parukářce v Praze 3 uskuteční Žižkovské pivobraní, které představí třicítku českých minivýrobců.

Na akci je vstup zdarma a k ochutnání budou pšeničná, bylinná i kvasnicová piva. Zajímavostí budou v sobotu drinky míchané z piva. Z pivovarů se představí opět Minipivovar Ujkovice – Slepý krtek, který si na minulém ročníku odnesl diváckou cenu za nejoblíbenější pivo, dále například Lounský žejdlík, Pivovar Modrá Hvězda nebo Good Bulldog. Návštěvníky čeká i hudební program, dnes kapela La Descarga Salsa Orchestra, zítra Chocofly, Yellow Sisters nebo kapela Schodiště.

Hurá na Hrad

Příští víkend se představí sedm desítek našich minipivovarů na Pražském hradě. * Každý z nich nabídne svá dvě nejlepší piva. Návštěvníci tak budou moci ochutnat 140 různých piv. * Festival se bude konat na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem. Vstup stojí 350 korun, za něj návštěvník dostane skleničku na neomezené degustace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek