metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Větší foto
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Prázdninové vychytávky

  13:13
Jste ještě ve vleku prostředí, které svými nabídkami určuje, co a kolik toho sníte? Dám vám pár tipů, jak využít léto ke shození pár nadbytečných kilogramů.

Jednak myslete na mlsací pravidlo – před konzumací jídla se zastavte a stanovte si nějaký malý rituál, který vám pomůže uvědomit si, že jíte. Třeba se před tím, než vložíte první sousto do úst, zhluboka nadechněte a vydechněte, rozhlédněte se po kráse, která vás obklopuje – slunce, modrá obloha, krásné mraky nebo osvěživý déšť –, a buďte si plně vědomi toho, co si dáváte do úst.

Dále se zaměřte na tvořivý jídelníček – využijte léta k inovacím ve vašem možná stereotypním jídelníčku. V teple netrávíme tolika času v kuchyni a snáze přejdeme od těžkých jídel k jídlům obsahujícím více zeleniny. Takové letní posezení u grilu může velmi dobře uspokojit chuťové buňky a nedopřát buňkám tukovým.

Při grilování jen uhlídejte, aby neodkapával tuk a šťáva do ohně, kde vznikají škodliviny, jež se teplým vzduchem vracejí na potravinu. Čím je potravina tučnější, tím více škodlivin takto vznikne. Maso by tedy mělo obsahovat málo tuku a bude prima, když nezapomenete na ryby a zeleninu.

Pokud si dáte k večeři velkou pizzu, tak si raději objednejte rovnou pizzu s dvěma talíři a podělte se s milým člověkem, se kterým trávíte večer. Rovněž dbejte na osvěživé pití; voda s citronem osvěží více než přeslazené limonády. Voda s ovocem, ale i třeba okurková limonáda přijde určitě k chuti. A hlavní rada na závěr: neproležte léto, které nabízí nespočet rekreačních pohybových aktivit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek