metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 7 °C

Čtvrtek, 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav.
Iva Málková
Větší foto
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Prázdninové vychytávky

12. června 2018  13:13 Iva Málková, zakladatelka kurzů hubnutí STOB, Metro.cz
Jste ještě ve vleku prostředí, které svými nabídkami určuje, co a kolik toho sníte? Dám vám pár tipů, jak využít léto ke shození pár nadbytečných kilogramů.

Jednak myslete na mlsací pravidlo – před konzumací jídla se zastavte a stanovte si nějaký malý rituál, který vám pomůže uvědomit si, že jíte. Třeba se před tím, než vložíte první sousto do úst, zhluboka nadechněte a vydechněte, rozhlédněte se po kráse, která vás obklopuje – slunce, modrá obloha, krásné mraky nebo osvěživý déšť –, a buďte si plně vědomi toho, co si dáváte do úst.

Dále se zaměřte na tvořivý jídelníček – využijte léta k inovacím ve vašem možná stereotypním jídelníčku. V teple netrávíme tolika času v kuchyni a snáze přejdeme od těžkých jídel k jídlům obsahujícím více zeleniny. Takové letní posezení u grilu může velmi dobře uspokojit chuťové buňky a nedopřát buňkám tukovým.

Při grilování jen uhlídejte, aby neodkapával tuk a šťáva do ohně, kde vznikají škodliviny, jež se teplým vzduchem vracejí na potravinu. Čím je potravina tučnější, tím více škodlivin takto vznikne. Maso by tedy mělo obsahovat málo tuku a bude prima, když nezapomenete na ryby a zeleninu.

Pokud si dáte k večeři velkou pizzu, tak si raději objednejte rovnou pizzu s dvěma talíři a podělte se s milým člověkem, se kterým trávíte večer. Rovněž dbejte na osvěživé pití; voda s citronem osvěží více než přeslazené limonády. Voda s ovocem, ale i třeba okurková limonáda přijde určitě k chuti. A hlavní rada na závěr: neproležte léto, které nabízí nespočet rekreačních pohybových aktivit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Spider-Man kráčí po Karlově mostě

Michelle Jonesová a Tom Holland (Spider-Man)
vydáno 17. ledna 2019  5:55

Upoutávky na nový film o pavoučím muži ukazují záběry pražských lokací.  celý článek

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám